Kredyty konsumpcyjne

Kredyty konsumpcyjne
Styczeń 14
12:10 2014
Kredyty konsumpcyjne
Oceń ten artykuł

Kredyty konsumpcyjne są to wszystkie finansowe zobowiązania, które nie są związane z działalnością gospodarczą.

Kredyt konsumpcyjny znany jest dzisiaj każdemu. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy z tego , że go zna. Banki nie używają bowiem tej nazwy w ogłaszaniu swoich propozycji finansowych.

Potrzebujesz zaciągnąć kredyt dzięki, któremu spłacisz nowy telewizor lub samochód? W sklepie pytasz więc czy istnieje możliwość zadłużenia się w imię wybranej rzeczy. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy w tym zakresie to możesz być z siebie dumny bowiem właśnie udało Ci się zaciągnąć kredyt konsumpcyjny. Niestety nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Kredyty tego typu są bardzo drogie, bowiem oprocentowani należy do najwyższych.

Weźmy za przykład klasyczny kredyt gotówkowy. Jest to forma finansowania, która dla wielu konsumentów oznacza spłatę dwu krotności swojego zobowiązania. Ów kredyt kosztuje konsumentów nawet 20% w skali jednego roku. Jest to więc bardzo drogi kredyt. Do niedawna kredyty konsumpcyjne traktowane były po macoszemu. Oznacza to, że wiele z nich nie cieszyło się powodzeniem ze względu na niewiarygodne dane w zapisach w postaci umowy. Niedawno zaszły bardzo ważne zmiany w kontekście tego rodzaju kredytów. Bank zobowiązane są od 18 grudnia 2011 roku do stałego monitorowania i informowania klientów o wszelkich zmianach jakie dotyczą ich kredytów. Dodatkowo para banki czyli instytucje poza finansowe będą zobowiązane do pełnej weryfikacji możliwości finansowych konsumentów. Inną ważną zmianą jest poszerzenia maksymalnej kwoty jaką można wziąć w ramach tego kredytu. Kiedyś wynosiła ona zaledwie 80 tys. PLN. Dzisiaj jest to aż 255 tys. PLN.

Kredyty konsumpcyjne są tak samo dostępne dzisiaj jak i kiedyś a konsumenci cieszą się z zaistniałych zmian.

A Ty czy się cieszysz z tych zmian?