Kredyty dla nowych firm

Luty 26
13:26 2012
Oceń ten artykuł

Aby dostać od banku kapitał na rozwój biznesu nie wystarczy zabezpieczenie w postaci hipoteki. Wiarygodnym potwierdzeniem naszej stabilnej sytuacji ekonomicznej są potwierdzone dochody. Większość banków deklaruje chęć pomocy młodym inwestorom. Są to jednak tylko mrzonki. W praktyce jest to prawie nie możliwe.

Banki wyjątkowo dokładnie analizują sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa. Firmy, które pragną notować coraz wyższe zyski poprzez nowatorskie inwestycje muszą stale poprawiać swoją płynność finansową. W dobie dzisiejszych czasów ciężkich pod względem finansowych trudno jest zapewnić sobie odpowiednie finansowanie. Nie rzadko zdarza się , że przedsiębiorcy sięgają po wsparcie bankowe. Instytucje finansowe pod lupę biorą potencjalne predyspozycje firmy. Spowodowane jest to szczególną dbałością o regularną spłatę zobowiązania finansowego. Finansowanie start-upów nie jest jednak niemożliwe. Wystarczy, że poświadczymy swoje możliwości finansowe odpowiednimi dokumentami. Do wyboru każdy przedsiębiorca ma kilka form kredytowania. Pierwszą najbardziej znaną jest kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje może on być przeznaczony na finansowanie inwestycji. Udzielany jest na podstawie kondycji ekonomicznej przedsiębiorstwa. Inną formą finansowania przedsiębiorstw jest kredyt dla nowych firm obrotowy. Może być on udzielony w postaci jednorazowej transzy lub miesięcznych ratach. Jeżeli nie stać Cię na kredyt dla nowych firm to zawsze możesz skorzystać z oferty linii kredytowej na rachunku bieżącym. Jest to stale odnawialny kredyt, który spłacany jest z aktualnych przychodów firmy. Przykładem atrakcyjnej linii kredytowej jest propozycja mBanku, która opiera się na 4000000 PLN bez zabezpieczeń rzeczowych. Jesteś zainteresowany ofertą mBanku? Złóż internetowy wniosek na stronie banku.

Kredyty dla nowych firm to dobra forma na rozwinięcie dzielności. W dzisiejszych czasach trudno jest stawiać pierwsze kroki w branży bez pomocy z banku. Ale czy banki, podzielają zdanie młodych przedsiębiorców?

Niestety banki nie chętnie udzielają kredytów dla firm, które dopiero od niedawna założyły działalność. Owszem firmy z krótkim stażem na przykład półrocznym maja szanse za zdobycie kredytu.

Gdy zaczynamy działalność zwykle mamy odłożone pieniądze na wypadek niebyt ekspresywnego rozwinięcia. Jednak gdy nie wszystko idzie po naszej myśli wtedy musimy wesprzeć się kredytem. Banki oferują kredyty dla nowych firm, niestety minimalny staż to pół roku. Jest to swojaki paradoks ponieważ zwykle nowa firma kojarzy się z działalnością, która dopiero stawia pierwsze kroki. Na szczęście takie banki jak mBank Multi Bank i BPH są w stanie udzielic kredytu firmie, która istnieje dopiero od niedawna.

Dobrze jest szukać ofert kredytowych z pomocą rankingów, które klasyfikują najlepsze oferty. Co prawda należy później sprawdzać z jakim stażem działalności dany kredyt nam przysługuje, jednak dzięki takim zestawieniom z pewnością zaoszczędzimy czas. Warto również zwróci uwagę na oferty banków internetowych, które próbując się wybić często proponują konkrecyjne oferty do tradycyjnych banków.

Kredyt dla nowych firm jest droższy niż dla osób fizycznych.

Niestety kredyt dla nowych firm jest droższy ponieważ banki muszą liczyć się podwyższonym ryzykiem niewypłacalności kredytobiorców jakimi są młode firmy. Oprocentowanie takich kredytów jest zwykle wyższe o 2, 3 procent, a termin w jakim kredyt powinien zostać spłacony jest krótszy.

Kredyt dla nowych firm czasami jest jedynym rozwiązaniem na poprawę działalności, a tym samym zarabianie większych pieniędzy.