Kredyt na wakacje

Luty 20
11:12 2012
Oceń ten artykuł

Na wyjazd na wakacje zazwyczaj oszczędzamy cały rok poprzedzający wyjazd. A co jeśli trafi nam się niespodziewana okazja typu last minute, a my nie mamy wystarczającej gotówki? Wtedy warto wziąć kredyt na wakacje!

Co roku na kredyt na wakacje decyduje się bardzo wiele osób. Niestety wyjazdy za granice są bardzo kosztowne dlatego niewielu jest stać na wyjazd za gotówkę. Poza tym kredyt na wakacje jest po prostu wygody, nie trzeba zbierać rok, dwa by wyjechać na swoje wymarzone wakacje.
Należy jednak pamiętać, ze banki reklamując kredyt na wakacje tak naprawdę oferują nam zwykłe kredyty gotówkowe. Dlatego mając na uwadze chwaty marketingowe na początek poszukiwań dobrego kredytu na wyjazd należy sprawdzić również propozycje standardowych kredytów gotówkowych. Raczej wykluczmy kredyty chwilówki czy kredyty bez sprawdzania kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Takie kredyty zazwyczaj są wysoko oprocentowane i skierowane do osób,które mają problemy aby zaciągnąć kredyt w normalnym banku. Wracając do tematu owszem banki oferują kredyt na wakacje ale jest to zwykły kredyt gotówkowy, dlatego warto sprawdzić również oferty nie wiążące się z żadnymi okazjami.

Kredyt na wakacje z biurze podróży?

Obecnie nawet biura podróży oferują swoim klientom zaciągniecie kredytu na wakacje. Wybierając konkretną wycieczkę lub wypoczynek to biuro podroży może zaproponować nam jednocześnie kredyt. Należy jednak pamiętać aby takiej decyzji również nie podejmować pochopnie ponieważ kredyt zaciągnięty w banku może być dużo bardziej korzystniejszy, może być również odwrotnie.
Zatem jeśli trafi się okazja last minute nie kupują oferty pochopnie, najpierw sprawdź oferty kredytowe i wybierz tę najtańsza. Niekiedy specjalny kredyt na wakacje jest droższy od standardowych ofert.