Konto studenckie jak je wybrać

Luty 27
13:11 2012
Oceń ten artykuł

Konto w banku posiada prawie każdy z nas. Bez wątpienia własny rachunek w banku ułatwia życie nie jednej osobie. Między innymi dlatego banki oferują konta dostosowane do konkretnych klientów. Jedna z tych grup są studencki.

Konto studenckie proponują prawie wszystkie banki, zarówno te tradycyjne jak również internetowe. Dla studentów często przygotowane są specjalne promocje, z często darmowymi usługami. Na co więc uważać wybierając konto studenckie?
Wybierając konto studenckie musimy uważać przede wszystkim na jego opłaty. Student z reguły liczy się z każdym groszem, a więc miesięczne opłaty za posiadanie karty wynoszące 10 złotych z pewnością nie są dla niego mile widziane. Być może zabrzmi to paradoksalnie ale szczególnie należy się strzec kont, które banki reklamują jako zupełnie darmowe. Pod takimi propozycjami często kryje się jakiś haczyk, który z pewnością nie mile obciąży nasze konto. Jak więc wybrać dobre i tanie konto sudeckie? Warto sugerować się rankingami znalezionymi w sieci ale rankingami rzetelnymi przygotowanymi przez portale finansowe takie jak comperia.pl. Dzięki nim w łatwy sposób dowiemy się, które banki dysponują najlepszymi ofertami.
Innym sposobem na szykanie dobrego konta studenckiego są tak zwane porównywarki kot, wtedy wpisujemy jedynie parametry konta jakie nas interesują, a porównywarka odnajdzie oferty,które spełniają nasze wymagania.

Konto srudenckie, a siec bankomatów-na co zwrócić uwagę.

Wybierają konto studenckie należy również zwrócić uwagę na to jak przedstawia się siec bankomatów danego banku. Ważne jest aby bankomat znajdował się w pobliży naszego miejsca nauki, pracy bądź zamieszkania. Nie wszystkie banki bowiem współpracują z bankomatami typu cash for you czy euronet, a za wypłatę z „obcego” bankomatu można zapłacić sporą prowizję.