Jak inwestować w nieruchomości?

Wydaje się nam, że inwestowanie w nieruchomości to działanie dla najbogatszych, czyli tych, którzy mają miliony złotych na rachunku bankowym. Wynika to stąd, że często nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat finansowości,  ale też i z faktu, że rzeczywiście ci bogaci inwestując w nieruchomości stają się jeszcze bogatsi. Ale czy oni swoje inwestycje zaczynali rzeczywiście od milionów na koncie? Nie zawsze tak jest. Otóż praktycznie każdy z nas, kto ma własne konto bankowe i pewne oszczędności może zacząć inwestować w nieruchomości. Zacznijmy od codziennego przejrzenia ofert i poświęcenia trochę czasu na obejrzenie interesujących nas nieruchomości. Jak inwestować w nieruchomości?

– Prawie każdy może znaleźć dla siebie jakąś nieruchomość odpowiadającą naszemu portfelowi – zapewnia nas doradca finansowy. – Możliwości jest wiele- możemy kupić różnego rodzaju grunty, jakiś tani garaż, z wynajmu którego w dużym mieście będziemy czerpać zyski, bo zapotrzebowanie na tego typu usługę jest cały czas bardzo duże.
Dużo większe zyski przyniesie nam kupno mieszkania. Mieszkanie możemy wynająć i co miesiąc otrzymywać stały dochód. Nieruchomość taka wymaga jednak większego nakładu, ale na pewno nam się opłaci. Wiadomo, że ceny mieszkań ciągle wzrastają, więc po jakimś czasie możemy je sprzedać po wyższej cenie, a za zarobione pieniądze zakupić np. dwie nieruchomości i czerpać dodatkowe zyski.
Bardzo dobre jest to, że  inwestować w nieruchomość możemy za pieniądze banku, biorąc kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny, przy niewielkim wkładzie własnym. Kredyty hipoteczne są nadal dosyć tanie. Bardzo korzystny jest program Rodzina na swoim, gdzie państwo dofinansowuje połowę raty naszego kredytu.
Nie bójmy się inwestować w nieruchomości, gdyż dzięki temu możemy stać się  po prostu majętni. Przełammy stereotypy, które powstrzymują nas od działania i zacznijmy inwestować w nieruchomości.