Finanse kluczem do sukcesu

Wrzesień 03
15:46 2009
Finanse kluczem do sukcesu
Oceń ten artykuł

Każdy szanujący się przedsiębiorca, każdy przedsiębiorca menedżer wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, jak powinno wyglądać właściwe zarządzanie przedsiębiorstwem. Zarządzanie przedsiębiorstwem, czyli również /a może przede wszystkim/ zarządzaniem jego finansami. Najczęściej jednak szefowie firm nie przykładają do tego większej wagi, cedując ten niekoniecznie miły obowiązek na dyrektorów finansowych i księgowych. Tymczasem finanse, a w zasadzie właściwe finansowanie jest kluczem do sukcesu firmy. Kluczem, którym zarządza się i który pozwala na strategiczną kontrolę na organizacją pracy firmy maksymalizację zysków oraz jej wiarygodność na rynku. Specjaliści tej branży twierdzą, że w dobie technicznych osiągnięć najlepiej w takich sytuacjach skorzystać z programów informatycznych dotyczących właściwego i nowoczesnego zarządzania finansami. Jednym z takich programów jest ponoć System mySAP ERP Financials. System ten pozwala na zastosowanie sprawdzonych metod zarządzania kapitałem przedsiębiorstwa. System ten pozwala na maksymalizację wartości i wyniku finansowego przedsiębiorstwa, ponadto system ten pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności, co z kolei owocuje oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Od sierpnia 2005 roku przedsiębiorstwa mogą także korzystać z efaktur, czyli mogą fakturować drogą elektroniczną. Jest to znaczne ułatwienie prowadzenia działalności finansowej przedsiębiorstwa, ponieważ firma w ten sposób również oszczędza mnóstwo czasu. A czas to pieniądz – jak mówi polskie przysłowie.
– Oczywiście jest w tym sporo racji i dobrze gdy mamy teraz dostęp do takich możliwości technicznych. Kto bowiem teraz może wyobrazić sobie pracę działów księgowości, na tak zwana piechotę? Chociaż wielu starszych księgowych nadal nie wyobraża sobie korzystania z dobrodziejstw systemów informatycznych. Wprawdzie korzystają z komputerów, ale tylko do tworzenia własnych bazy danych. Na dłuższą jednak metę nie da się tak tego robić. Szkoda na to czasu i pieniędzy. Należy bowiem pamiętać, że często o powodzeniu jakiejś transakcji finansowej decydują już nie minuty, ale nawet sekundy. Weźmy na przykład przetargi prowadzone drogą elektroniczną. Tam o sukcesie decydują ułamki sekund. Dlatego też właściwe finansowanie, to również korzystanie i wprowadzanie w życie przedsiębiorstwa elektronicznych systemów finansowych – przekonuje jeden z przedsiębiorców.
O systemie mySAP ERP Financials tak mówi jeden z jego twórców: „System ten w istotny sposób ułatwia zarządom podejmowanie decyzji najbardziej dla nich optymalnych. Jest to narzędzie, które umożliwia jego użytkownikom sięganie po pozycję lidera nie tylko na rynkach lokalnych, ale także międzynarodowych”.