ekonto w ebanku

Decydując się na otwarcie rachunku w jakimkolwiek banku pamiętajmy o tym, że najczęściej konta bankowe, konta osobiste – nie mylić z rachunkami oszczędnościowymi – są nieoprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób,  że najlepiej jakby tego oprocentowania w ogóle nie było. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że konta te nie zarabiają nawet na siebie. Gdyby pieniądze te były zdeponowane na przykład na lokatach bankowych, bądź złożone na rachunkach oszczędnościowych, ich właściciele mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. Tylko bank ochrony środowiska za swoje wyjątkowe konto płaci uczciwe odsetki /8%/ i może jeszcze toyota bank. Ale nie ma nic za darmo, bowiem boś ma też swoje wymagania, o których klient dowie się z oferty bankowej. Tak czy inaczej Polacy nie trzymają już pieniędzy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, nie należy więc korzystać z pierwsze lepszej oferty, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą, a takich jest wiele. Na przykład w bankach internetowych.
– Jakie konto wybrać? Najlepiej polegać na własnej ocenie, doradcy też nie zawsze najlepiej doradzą. Różni są doradcy i różne ich opinie, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić, kalkulatory i porównania są dla niego czarną magią, a tak też często bywa, niech skorzysta z pomocy doradcy. Lepiej to niż branie w ciemno pierwszej z brzegu propozycji. Pamiętać jednak należy,  że zawsze lepsze będzie konto internetowe niż konto założone w tradycyjny sposób  w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności najlepszy bank internetowy, a dopiero później tradycyjne. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę i można z nich stale korzystać, zyskujemy przy tym czas i pieniądze – twierdzi jeden z klientów banku internetowego.
To prawda, banki i konta internetowe są tańsze i tracimy mniej czasu na operacje bankowe. Na przykład najlepszy bank internetowy, czyli mbank i jego ekonto. Bank nie pobiera pieniędzy za założenie takiego konta, nie pobiera też zadnych opłat za przelewy wpływające oraz wypływające z tego banku i ekonta klienta oraz za zlecenia stałe /nie do pomyślenia w banku tradycyjnym/. Podobną ofertę ma jeszcze ing bank śląski oraz lukas bank. Pozostałe banki pobierają  opłaty. Generalnie jednak, biorąc pod uwagę także karty bankomatowe, wydawane przy okazji zakładania kont, mbank ma mimo wszystko najkorzystniejszą ofertę również kart kredytowych. Dlaczego? Z prostej przyczyny, nie pobiera opłat za wydanie pierwszej karty visy electron, za korzystanie z bankomatów cash4you, ecard i bz wbk, za korzystanie z innych bankomatów w kraju klient płaci tylko 5 zł, a za granicą 0 zł. Poza tym klient może liczyć w tym banku na bezprowizyjne wypłaty gotówkowe oraz wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe/5,5%/.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca