Codzienna pracowita a może vista

Kończy się czas podsumowań, bilansów, obliczania zysków i strat i inwestorzy zaczynają już planować swoje posunięcia inwestycyjna na kolejny rok. Problem tylko w tym w co najlepiej jest zainwestować? Póki co rynek funduszy inwestycyjnych jak na razie ma się zupełnie dobrze, nieźle funkcjonuje giełda papierów wartościowych i mimo ciągłych spadków oprocentowania również rynek lokat bankowych też ma się nie najgorzej. Generalnie jednak lokaty bankowe nie są już tak atrakcyjne jak to było kiedyś, ale można jeszcze znaleźć w miarę korzystne dla siebie oferty. Najczęściej są to lokaty jednodniowe oraz 1,3 i 6 miesięczne z dzienna kapitalizacją odsetek. Ale można też znaleźć inne, na których można jeszcze zarobić. Fachowcy twierdzą na przykład, że dość atrakcyjnie wygląda jeszcze lokata codzienna Getin Bank. Może rzeczywiście warto bliżej zainteresować się tą lokatą?
– Może, bowiem właśnie największym zainteresowaniem cieszą się lokaty jednodniowe i pewnie dlatego tak polecana jest również lokata codzienna Getin Bank. Przede wszystkim dlatego, iż pozwala uniknąć 19% podatku Belki. Poza tym oprocentowanie lokaty codziennej wynosi 6%. Jak napisano na stronach Comperii, przy założeniu jej automatycznego odnawiania i po uwzględnieniu dziennej kapitalizacji odsetek, odpowiada depozytom zakładanym na dłuższe okresy na poziomie 7,4%. Trzeba w tym miejscu też nadmienić, że lokata codzienna Getin Bank dostępna jest jedynie za pośrednictwem oddziałów Getin Bank. No i bankowi bardzo zależy, aby ją utrzymać przez co najmniej miesiąc, dlatego też przy regulaminie oraz ofercie zawsze figuruje napis: “W przypadku przedterminowej likwidacji w terminie do 30 dni włącznie od dnia założenia, lub odnowienia lokaty, Bank pobierze opłatę manipulacyjną w wysokości 0,1% kwoty lokaty, minimum 10 złotych, maksimum 100 zł. W przypadku gdy ostatni dzień okresu umownego przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, lokatę można zlikwidować bez pobrania opłaty, o której mowa w zdaniu poprzednim, następnego dnia roboczego”. Wprawdzie można jeszcze powalczyć o inne w miarę korzystne lokaty, ale zysk z nich nie jest już tak atrakcyjny jak to było kiedyś – stwierdził znawca tego rynku.
Ostatnio coraz częściej i z powodzeniem z lokatami bankowymi zaczynają konkurować konta bankowe, chociaż, oprocentowanie ich również nie jest największe. Nawet najlepsze lokaty na 6 i 12 miesięcy nie mogą konkurować z kontami oszczędnościowymi, mogą natomiast lokaty terminowo krótsze i z dzienną kapitalizacja odsetek. Pamiętajmy też, że rzeczywistych zysk z lokaty naliczany jest po odliczeniu podatku oraz współczynnika inflacji. Póki co w ostatnich rankingach najlepsze lokaty proponują takie banki jak: getin bank, noble bank, open finance oraz meritum bank, toyota bank i alliannz bank.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca