Bezpieczeństwo w SKOK-u

Niedawno w sieci pojawiły się nieprawdziwe informacje, że oszczędności w SKOK-ach nie są gwarantowane, w przeciwieństwie do tych zdeponowanych w bankach, które gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Spowodowało to, że wiele osób wycofało swoje oszczędności ze SKOK-ów. Zrobili to zupełnie niepotrzebnie.

Klienci SKOK-ów mogą spać spokojnie, ponieważ ich oszczędności chronione przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych (TUW SKOK) oraz Program Ochrony Depozytów Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych prowadzony przez Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową (KSKOK).

Podobnie jak w bankach, gdzie stuprocentowych gwarancji do kwoty 50 000 euro udziela Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tak i w SKOK-ach kwoty do 50 000 euro objęte są pełnymi gwarancjami.

5 listopada 2009 roku uchwalono ustawę o wprowadzeniu nadzoru publicznego wykonywanego przez KNF mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego spółdzielczych kas. Ma to jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo depozytów klientów. Ustawa ma wejść w życie po upływie 3 miesięcy o daty jej ogłoszenia.

Nie ma więc co martwić się o ulokowane w SKOK-ach oszczędności. Będą i są one równie bezpieczne co na lokatach bankowych.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca