Bank Zachodni WBK dla każdego

Grudzień 29
17:56 2011
Oceń ten artykuł

Większość proponowanych obecnie kont osobistych proponuje klientom dostęp do wszystkich lub większości bankomatów bez dodatkowych opłat, niektóre za taką możliwość proponują niewielką opłatę, a jeszcze inne twardo stoją przy zdaniu, że jeśli musimy wypłacać zróbmy to w bankomacie swojego banku lub płaćmy słono za zdradę. Tak czy inaczej możliwości mamy wiele i to od nas zależy, z której skorzystamy. Jest jednak grupa ludzi, o których wydawać by się mogło, zapomnieli wszyscy. Chodzi konkretnie o niewidomych i niedowidzących. Na ratunek przychodzi jednak Bank Zachodni WBK. Bankomaty BZ WBK bowiem mają tą cudowną właściwość, że przystosowane są przez niewidomych. Jako jedyne w Polsce.
Osoba chcąca skorzystać z nowych bankomatów WBK, a nie mogąca odczytać nic z ekranu, ma możliwość skorzystania ze słuchawek przez, które podane zostaną wszystkie informacje. Dzięki pomocy głosowej skorzysta z możliwości takich jak wypłata gotówki, aktywacja karty czy też zmiana PIN. Zakończenie każdej transakcji może być potwierdzone bezpłatnym wydrukiem, który ma zapewnić komfort psychiczny oraz możliwość reklamacji w razie wystąpienia jakiegoś błędu. W obecnej chwili takie bankomaty BZ WBK dostępne są w pięćdziesięciu trzech miastach na terenie Polski. Jest to oczywiście wciąż mało, ale pomijana dotąd grupa osób słabowidzących może powiedzieć, że coś w końcu się zmienia. Tylko czekać, aż konkurencja wprowadzi program podobny do tego, który BZ WBK rozpoczął już ponad rok temu.
Co ważne bankomaty BZ WBK nie są jedynym efektem programu „Obsługa bez barier”, oddziały banku pozbawiane są barier architektonicznych, a bankowość elektroniczna przygotowana jest również dla osób słabowidzących. Zarówno listę przyjaznych placówek, jak i bankomatów dla osób z wadami wzroku można znaleźć na stronie internetowej Banku Zachodniego WBK.