Płatności mobilne HCE, czyli jak płacić telefonem bez Internetu

Płatności mobilne HCE, czyli jak płacić telefonem bez Internetu
10 sierpnia
08:25 2016
0
(0)

W płatnościach mobilnych nastąpił przełom. Klienci sześciu banków mogą już płacić swoim telefonem zbliżeniowo bez konieczności wymiany karty SIM, podpisywania specjalnej umowy z operatorem komórkowym czy nawet dostępu do Internetu! Wszystko to dzięki technologii płatności mobilnych HCS.

Innowacyjna usługa mobilnych płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu wykorzystuje technologie HCE – Host Card Emulation. Dzięki technologii HCE klienci banków (m.in. BZ WBK) zamiast plastikowej karty płatniczej mogą zbliżyć do terminala swój smartfon i w ten sposób dokonać płatności, np. za zakupy w sklepie.

W przypadku BZ WBK płatności HCS można dokonywać, posługując się w tym celu aplikacją BZWBK24 mobile – po zawarciu stosownej umowy. Wykorzystywana w aplikacji technologia HCE, podczas realizowania transakcji generuje dane za pomocą chmury, a nie jak w innych rozwiązaniach – karty SIM telefonu. W związku z tym klient, by dokonać płatności zbliżeniowej, nie musi wiązać się z konkretnym operatorem komórkowym. Do tego posiadacz takiej aplikacji nie traci czasu na wymianę karty SIM i nie ponosi kosztów takiej operacji.

Kto może korzystać z HCE?

Skorzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych może każdy, kto posiada telefon z systemem Android w wersji minimum 4.4, obsługujący technologię NFC (obecnie wymogi te spełnia większość smartfonów) oraz zainstalowaną aplikację BZWBK24 mobile. Innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez BZ WBK i inne banki pozwala klientom płacić zbliżeniowo smartfonem w miejscach, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, czyli w ponad 310 tys. terminali w Polsce.

Aplikacja banku

Przed rozpoczęciem korzystania z płatności zbliżeniowych telefonem musimy najpierw uruchomić aplikację w telefonie i kliknąć w menu w opcję “Zapłać zbliżeniowo”. Następnie należy wybierać kartę debetową Visa Mobile lub MasterCard Mobile. Jest to przypisana do konkretnego konta osobistego darmowa karta wirtualna, która jest zapisywana w aplikacji BZWBK24 mobile. Po zawarciu umowy w formie elektronicznej karta jest dostępna w smartfonie. Wystarczy ją włączyć i już można płacić zbliżeniowo telefonem. Płatności do kwoty 50 zł nie wymagają podawania kodu PIN. By płacić telefonem zbliżeniowo za zakupy powyżej 50 zł, należy autoryzować wirtualną kartę czterocyfrowym kodem PIN.

Dokonanie płatności

Po aktywowaniu aplikacji w smartfonie płatności zbliżeniowe możemy wykonywać bez logowania do aplikacji bankowości mobilnej. Wystarczy tylko odblokować telefon i przyłożyć go do terminala. Płacąc w ten sposób, warto upewnić się, czy antena NFC w smartfonie jest włączona. Pamiętajmy, iż korzystanie z tej opcji nie wymaga połączenia z Internetem.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Solve : *
23 × 19 =


Centrumkredyt poleca