Znaj zasady bedzie łatwiej

Grudzień 10
06:22 2011
Oceń ten artykuł

W sytuacji kiedy do świąt pozostało już tak niewiele czasu wielu z naszych rodaków rzuciło się w świat przedświątecznych zakupów, a przed świętami jak wiadomo były jeszcze Mikołajki. W takiej sytuacji potrzebujemy więcej niż zwykle gotówki. Skąd ją wziąć? Różnie, z banków, firm pożyczkowych, lombardów, a także pożyczek społecznościowych. Wszystkich interesuje tani kredyt, tylko czy tani kredyt istnieje? Istnieje, jeżeli będziemy przestrzegać zasad rynku kart kredytowych i będziemy rozliczać się w terminach określonych przez banki.
– Również na rynku kart kredytowych daje się zauważyć przedświąteczne szaleństwo, bowiem banki doskonale zdają sobie sprawę, że płacąc w sklepach plastikowym pieniądzem nikt się specjalnie nie zastanawia nad konsekwencjami takich wydatków. Aż dziw bierze, że banki nie wyciągnęły wniosków z zadłużeń jakie właściciele kart porobili “bawiąc” się kartami.. Ale nie wyciągają też wniosków klienci banków, bowiem gdy w rękach jest karta kredytowe zakupy nie mają granic. I może okazać się – gdy w czasie się nie rozliczymy – że nie jest to już tani kredyt
Na rynku kart kredytowych z pewnością zachodzą zmiany i to nie ulega żadnych wątpliwości. Banki już nie są tak chętne do rozdawnictwa kart kredytowych, ponieważ sparzyły się na tym i teraz ponoszą tego konsekwencje. Dlatego teraz już bardziej przyglądają się swoim klientom. Wprawdzie rzeczywiście przed świętami banki nieco łaskawszym okiem patrzą na klientów, co jednak nie oznacza, że każdy kto tylko się zgłosi otrzyma kartę kredytową. Poza tym banki w tym okresie wykorzystują niewiedzę klientów starających się o plastiki, a ci z kolei najczęściej nie sprawdzają umów i podpisują je w ciemno. Jak niedawno stwierdzono świat kart w polskim wydaniu to istna dżungla zapisów i dowolności ze strony banków. Pamiętajmy przy tym, że nie wystarczy nawet dokładne przewertowanie umów, ale równie dokładnie należy przeczytać regulamin dotyczący kart kredytowych. Może się więc w konsekwencji okazać, że kredyt za pośrednictwem kart kredytowych to wcale nie taki tani kredyt. Tymczasem karty kredytowe nadal cieszą się dużym wzięciem wśród klientów banków, ale nadal problemem pozostaje jaką kartę i jaki bank najlepiej wybrać i jak się nią posługiwać, aby nie płacić później wysokich kar. No i nie o kolor oczywiście chodzi, ale o warunki kredytowania, koszt prowadzenia takiej karty, limity, oprocentowanie, no i właśnie o kary jakie są przez banki nakładane w przypadkach kiedy właściciel karty złamie regulamin. Często bowiem tak jest, że gdy w rękach jest karta kredytowe szaleństwo ogarnia jej właściciela. Ci co mają kasę i nie boją się kosztów najczęściej zastanawiają się tylko nad złotymi bądź platynowymi kartami, a nie nad karami. Ci co jej nie mają najczęściej wybierają standardowe i niestety nie czytają umów. Na początek więc najlepiej określić sobie priorytety, dobrze też wziąć pod uwagę co najmniej kilka propozycji, porównać, dokonać niezbędnych wyliczeń kosztów, a także zalet i wad. Należy przy tym pamiętać, że nie mamy żadnego obowiązku przywiązywania się na stałe do jednego banku i jego produktu jakim jest karta kredytowa. Ale aby przenieść się do innego banku najlepiej jak będziemy mieć jednak czystą historię kredytową.