Złoto z BZ WBK

Grudzień 09
12:39 2009
Oceń ten artykuł

O kartach kredytowych można mówić i pisać bez końca – barwne plastikowe kartoniki, barwny  świat i nieco mniej kolorowe przebudzenie. Szczególnie dla tych, którzy znają karty kredytowe tylko z widzenia, a zasady posługiwania się nimi to dla nich czysta abstrakcja. Dlatego zanim zaopatrzymy się w plastikowe pieniądze powinniśmy poznać ich świat.
Na temat kart kredytowych ludzie zaczynają już pisać żarty. I trudno się temu dziwić, skoro jest aż tyle absurdów w tym świecie. Ma chyba rację jeden z właścicieli złotej karty kredytowej, który ma wątpliwości do zasadności podpisywania kart. Otóż stwierdza on,   że takie podpisy są całkowicie bezużyteczne /kto je sprawdza?/ – Do jakiego stopnia muszę zdurnić swój podpis, zanim ktokolwiek w ogóle go zauważy – retorycznie pyta ów właściciel /dotyczy to niemal wszystkich kart/.
Ostatnio przed bankomatami pojawiają się znaki zakazu parkowania aut /?…/ Otóż, do takiego zaparkowanego auta podchodzi patrol Straży Miejskiej i głośno pyta kolejkowiczów czyje to auto. Z kolejki do bankomatu pada odpowiedź – moje. Na to strażnicy miejscy: – To niech pan wypłaci stówę więcej…
Ale koniec żartów, bo tym, którzy nie potrafią na przykład rozszyfrować terminu bezodsetkowego /takich osób jest bardzo wiele/ z pewnością nie będzie do śmiechu kiedy otrzymają z banku kary finansowe za niedotrzymanie terminu rozliczenia się z bankiem.
Bank Zachodni WBK jest jednym z niewielu banków, które jeszcze traktują w sposób bardzo prestiżowy złote karty kredytowe. Dla BZ WBK karta kredytowa bank zachodni ma szczególną wagę, ponieważ dla banku ważna jest nie tylko ilość ale i jakość oraz opinia wśród klientów o tym produkcie. Dlatego w sytuacji, kiedy wiele banków schodzi z wysokości dochodów i złote karty kredytowe wydaje już za kilkaset złotych, bank zachodni nadal utrzymuje standard wysokich wpłat. Ponadto wielkim prestiżem w tym banku jest platynowa karta kredytowa bank zachodni. To właśnie bank zachodni ma największe wymagania dotyczące wysokości wynagrodzenia dotyczące karty Visa Platinum Porsche, które wynosi 20 tysięcy złotych. Tego typu karty kierowane są jedynie do najzamożniejszych klientów banków. Platynowe karty wydawane są też na podstawie zasobności konta bankowego. W BZ WBK platynową kartę może uzyskać osoba, która dysponuje aktywami w wysokości 200 tysięcy złotych. Dobrze, że bank dba o prestiż swoich kart, dlatego każda karta kredytowa bank zachodni ma swoją cenę.
– Jedyny cel jaki przyświeca bankom, które w celu uzyskania złotej karty kredytowej  – obniżka limitów miesięcznych wynagrodzeń, to ściągnięcie od snobistycznych klientów jak najwięcej kasy – twierdzi jeden z właścicieli złotej karty kredytowej. Delikwent, który nie ma pieniędzy, a chce zaimponować przed sąsiadem złotym kartonikiem szybko przekona się, że to się mu nie opłaci, bowiem za prowadzenie takiej karty zapłaci bankowi około 200 złotych. Dlatego osoba, która zarabia 1000 – 1200 złotych miesięcznie nie pokusi się chyba o takie złoto?.