Złoto z BPH

Marzec 12
06:49 2010
Oceń ten artykuł

Jaka karta kredytowa, jaka oferta będzie dla nas najbardziej odpowiednia? Nie o kolor oczywiście chodzi, ale o warunki kredytowania, koszt prowadzenia takiej karty, limit oraz oprocentowanie. Na początku najlepiej określić sobie priorytety, który z wymienionych czynników jest dla nas najważniejszy. Najlepiej też wziąć pod uwagę co najmniej kilka propozycji, porównać, dokonać niezbędnych wyliczeń kosztów, a także zalet i wad. Należy przy tym pamiętać, że nie mamy żadnego obowiązku przywiązywania się na stałe do banku oraz produktu bankowego jakim jest karta kredytowa. Oferty się zmieniają i najlepsze karty kredytowe jakie ten czy inny bank miał jeszcze do niedawna mogą okazać się niekoniecznie korzystne dla klienta. Zawsze można znaleźć lepszą ofertę w tym czy innym banku, Ofert jest więc wiele, jest w czym wybierać problem tylko jaką kartę wybrać. Najlepiej dostosować ją do swoich możliwości finansowych. Najczęściej klienci sięgają po zwykłe standardowe karty kredytowe, ale nie mniej klientów ma także w swoich portfelach srebrne karty kredytowe, nieco mniej złote i platynowe, a już niewielu klientów moąe pochwalić się czarnymi, najbardziej prestiżowymi kartami kredytowymi. W ostatnich rankingach najwyżej notowane są srebrne karty kredytowe citi banku oraz alior banku, na podium znalazła się także karta komfortowa polbanku.
– Jeszcze do niedawna największym prestiżem cieszyła się złota karta kredytowa. Była to karta przeznaczona wyłącznie dla ludzi biznesu. ludzi z większą kasą. Złotych kart kredytowych nie można było ot tak sobie otrzymać, na to trzeba było sobie załużyć. Poza tym złota karta to nie tylko prestiż, ale i profity, programy limitowe, dodatkowe usługi i poważne limity. Tak było do niedawna. Teraz złoto już znacznie wyblakło. Banki sprowadziły złotą kartę kredytową do rangi zwykłej karty. Jeszcze do niedawna, aby taką karte otrzymac wyskoćć miesięcznym dochodów musiała wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Teraz w wielu bankach wystarczy miesięczny dochód poniżej…1000 złotych. Niestety banki poszły w ilość, a nie jakość – stwierdził jeden z właścicieli złotej karty.
Ciekawą propozycję ma bank bph, jego złota karta kredytowa bph to komfort, prestiż oraz oszczędności, wygoda i bezpieczeństwo. W banku tym złota karta kredytowa bph ma aż trzy rodzaje i odcienie: mastercar gold w programie autoplus, mastercard gold w programie bonus wraz z kalendarzem promocji oraz mastercard gold w programie komfort. O każdym z tych programów można wiele mówić. Przede wszystkim są to karty prestiżowe. Przedstawiciele tego banku zachwalają swoją ofertę przede wszystkim cenami. Ponoć złota karta kredytowa bph nie jest droga bo:  tylko 14% przy transakcjach bezgotówkowych,  bez opłat wypłaty z bankomatów, ale tylko raz w  miesiącu, bezpłatne są też przelewy internetowe. Inne korzyści to między innymi limit kredytowy od 2 do 40 tysięcy złotych, większe wydatki można rozłożyć na raty, można też płacić przez internet, kupować bilety lotnicze, rezerwować hotele itd., itp. Oczywiście nie jest to tania oferta, bowiem za złoto trzeba zapłacić. Dlatego podobnie jak w innych bankach opłata roczna wyniesie kilkakrotnie więcej niż w przypadku zwykłych kart standardowych.