Zapytaj doradcy o karty

Kwiecień 16
06:57 2010
Oceń ten artykuł

Nie wszyscy zgadzają się z oceną, że doradca finansowy może nam tylko pomóc, a nie zaszkodzić. Być może ostatnia wpadka analityków finansowych, którzy nie trafili w swoich prognozach na 2009 rok sprawiła, że opinie na temat doradców są takie a nie inne. Ale analitycy niekoniecznie muszą być identyfikowani z doradcami finansowymi, chociaż malkontenci mają w pewnym sensie rację. A zresztą im nic n ie pasuje.

To oczywiste, że w tych warunkach, jakie obecnie istnieją bardzo trudno jest o oceny, rynek jest niestabilny, wszystko z dnia na dzień się zmienia, z drugiej strony nie może być tak, że opinie o nim są takie same: analityków i ludzie nie mających z tym problemem zupełnie nic wspólnego. Czy zatem powinno się zrezygnować z usług doradców finansowych? Absolutnie nie, ponieważ są to mimo wszystko fachowcy, którzy mają duże doświadczenie, dużą wiedzę na temat rynku kredytowego, rynku funduszy, giełdy oraz szeregu innych spraw dotyczących finansów.

– Święta prawda, mimo pewnych wpadek – nikt tego nie uniknie – doradcy finansowi mają bardzo dużą wiedzę o rynku finansowym i mogą pomóc wszystkim tym, którzy takiej pomocy oczekują. Na przykład rynek kart kredytowych. Wydawać by się mogło, że co jak co, ale karty kredytowe to każdy potrafi sobie wybrać sam, bez jakiejkolwiek pomocy. Nic bardziej błędnego. Rynek ten jest bardziej skomplikowany niż by się to mogło wydawać. Wielu już było takich, którzy zlekceważyli ten problem i teraz płacą za to w sensie dosłownym i w przenośni. Zasady korzystania z kart kredytowych wbrew pozorom nie są takie jasne i oczywiste. Każdy bank inaczej określa ten problem, rozliczenia mogą więc być różne. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze karty kredytowej każdy z potencjalnych kredytobiorców powinien dobrze się zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw. Z pewnością pomoże mu w tym doradca finansowy, ale nie tylko, bowiem dobrze określa karty kredytowe forum internautów, którzy mają na codzień styczność z plastikowymi pieniędzmi i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Wybór odpowiedniej karty kredytowej, czy kart kredytowych – coraz częściej ludzie zaopatrują się w kilka kart – nie jest taki oczywisty. Możemy na przykład  zdecydować się na zwykły standard, ale też przy podobnych dochodach na srebrną czy złotą kartę kredytową. Tylko po co mamy płacić więcej niż wymaga tego nasza sytuacja finansowa?

No jest jeszcze prestiż, niestety ostatnio coraz bardziej wątpliwy, bowiem banki w pogoni za pieniądzem zapominają o nim. Jakie więc wybrać karty kredytowe forum nie da nam wszystkim odpowiedzi na męczące nas pytania? Mimo wszystko, mimo uprzedzeń do doradców finansowych, posłuchajmy ich opinii.