Zaplanujmy zanim wyjedziemy

Sezon zimowy w pełni, właśnie część szkół rozpoczęła ferie zimowe i z pewnością wielu z nas ma zaplanowane wyjazdy na narty, w tym również wypady w Alpy. Zostało już mało czasu, bowiem takie wyjazdy planuje się z dużym wyprzedzeniem, dlatego należy się pospieszyć. I nie chodzi tu tylko o bazę noclegową, o to czy mamy daleko do wyciągów czy blisko i jakie atrakcje na nas czekają. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o ubezpieczenie się na okoliczność jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, wypadku czy choroby.
– Jest to bardzo ważny elementem każdego wyjazdu turystycznego, szczególnie zagranicznego. Najlepiej takie ubezpieczenie wykupić wraz z tak zwanym pakietem pomocowym /assistance/. Jest to naprawdę ważne, ale niestety niedoceniane przez turystów ubezpieczenie. Każdemu przecież może zdarzyć się wypadek bądź choroba, każdemu może po drodze zepsuć się auto.  Pakiet pomocowy zaoszczędzi nam niepotrzebnych stresów, natomiast ubezpieczenie pozwoli uniknąć kosztów leczenia szpitalnego, transportu, bądź zwykłej pomocy lekarskiej. Są to bardzo drogie rzeczy i nie zadbanie o nie przed wyjazdem może mieć opłakane skutki nie tylko dla naszych portfeli. Dlatego lepiej o te sprawy zadbać przed wyjazdem. Jeżeli nie zaplanowaliśmy na ten cel specjalnych pieniędzy, lub jeżeli przyjdzie nam rozszerzyć pakiet ubezpieczeniowy, to lepiej wziąć tani i szybki kredyt niż później mieć problemy – stwierdził znawca tego rynku.
Nie da się ukryć, że na takie zagraniczne wypady często jedziemy również za pieniądze z kredytów. Często nie udaje nam się odłożyć aż takiej kasy, żeby pokryć wszystkie koszty wyjazdu, a przecież coś się nam od życia należy. Pracujemy cały rok, by później móc wypocząć. Dlatego często sięgamy po szybki kredyt, który rozwiązuje nam problem. Oczywiście jak każdy kredyt ten również musimy spłacić, ale gdy mamy stałą i nieźle opłacaną pracę to możemy sobie na taki szybki kredyt pozwolić.
– To prawda, ale taki wyjazd musimy wcześniej dokładnie zaplanować i ująć go w naszym budżecie domowym. Przy planowaniu takiego wyjazdu nie zapominajmy o ubezpieczeniu. Trzeba wiedzieć, że klasyczne ubezpieczenie zapewnia pomoc medyczną w nagłych przypadkach. W skład takiej pomocy wchodzą: telefoniczne konsultacje lekarskie , konsultacje i badania na miejscu, hospitalizacja, a także transport medyczny za granicą w tym również do kraju – stwierdził jeden z ubezpieczycieli