Ważne też nnw

Kiedy zawieramy umowę ubezpieczeniową najczęściej mamy spokój do chwili wydarzenia się szkody. Gdy płacimy składki wszystko jest w jak najlepszym porządku, obojętnie czy chodzi o ubezpieczenie ac, ac, nnw ubezpieczenie, czy też każde inne – pełna symbioza. Gorzej gdy wydarzy się szkoda i trzeba będzie naliczyć odszkodowanie oraz je później wypłacić. Firmy ubezpieczeniowe dokonują przeróżnych chwytów, aby tylko naliczyć jak najniższe odszkodowanie, a później jak najdłużej przeciągać w czasie jego wypłatę. Mało tego, bardzo często manipulują tak przepisami, aby w ogóle nie wypłacić odszkodowania jak to na przykład było /jest/ przy tak zwanych tanich ubezpieczeniach ac. O ile tanie ubezpieczenie w ogóle jeszcze istnieje. Dobrze jest także mieć w czasie wypadku nnw ubezpieczenie.
– Rzeczywiście dobrze jest mieć nnw ubezpieczenie i to z kilku powodów. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nnw ubezpieczenie jest ubezpieczeniem dobrowolnym i obejmuje wypadki zaistniałe tak na terenie Polski jak i poza jej granicami. Ja wynika z opisu tego ubezpieczenia jego przedmiotem są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków lub śmierć ubezpieczonego w czasie podróży samochodem. Dodać też trzeba, że ubezpieczeni są wszyscy podróżujący, czyli kierowca i pasażerowie. Trzeba wiedzieć, że sumę ubezpieczenia wybiera się samemu. Ubezpieczenie nnw najczęściej znajduje się w pakietach, ale można także wybrać indywidualnie, bowiem można wtedy określić sobie sumę ubezpieczenia – stwierdził znawca tego rynku.
Tak jak nie ma tanich kredytów nie ma już tanich ubezpieczeń. Do niedawna jeszcze ubezpieczyciele twierdzili, że tanie ubezpieczenie, a właściwie zbyt tanie są w branży obowiązkowych ubezpieczeń oc, czyli ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej. Teraz już po podwyżkach, tych nie planowanych i tych zapowiadanych dla wszystkich ubezpieczeń, już chyba tak twierdzić nie mogą. Jeżeli w miarę tanie ubezpieczenie w ogóle na rynku ubezpieczeń jeszcze gdzieś było, to z pewnością teraz już nie będzie. Firmy ubezpieczeniowe zapowiadają nawet kilkudziesięcioprocentowe podwyżki. Czy w związku z tym nastąpi masowy odpływ ubezpieczających się? Z pewnością nie, ponieważ część z ubezpieczeń jest obowiązkowa, a z części trudno jest ubezpieczonym zrezygnować. Z takich chociażby ubezpieczeń jak ubezpieczenia nieruchomości, samochodowe, ubezpieczenia na życie, zdrowotne czy turystyczne. Ludzie będą się ubezpieczać nawet za cenę kredytów branych na ten cel.

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca