Ważne nnw

Marzec 04
09:29 2010
Oceń ten artykuł

Na rynku ubezpieczeń robi się coraz ciaśniej, przybywa firm ubezpieczeniowych, ofert, w interes ten zaczynają wchodzić nawet banki. Na przykład alianz bank proponuje swoim klientom ubezpieczenie kont bankowych nie pobierając przy tym opłat za ich założenie,  prowadzenie, a także za wypłaty z bankomatów alianz banku oraz euronetu. Oferuje też przy tym ubezpieczenie auta z 25 procentową zniżką, a także ubezpieczenia kredytów. Takich ofert jest więcej, dlatego warto sprawdzać oferty oraz stawki, bo przynajmniej będziemy mieć pewność,  że wybieramy coś interesującego i korzystnego w bogatej ofercie ubezpieczeniowej.

Największy wybór jest na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, szczególnie jeżeli chodzi o ubezpieczenia oc, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz ac czyli popularnego autocasca. Faktem jest,  że ubezpieczenie autocasco nie jest ubezpieczeniem tanim, jeżeli jednak ktoś przez lata jeździ bezkolizyjnie, a takich kierowców jest coraz więcej, to może przecież liczyć na szereg zniżek. Wiele firm dopuszcza też przeniesienie zniżek z oc na ac, trzeba więc przeglądać oferty i wybierać najlepsze. Różne są firmy, różne warunki i różne stawki. Pamiętajmy, że najtańsze ubezpieczenia nie oznaczają najlepszych. Sprawdzajmy więc i wybierajmy – przekonuje znawca tego rynku.
Najczęściej wszystkie formalności związane z ubezpieczeniami klienci załatwiają w sposób tradycyjny, czyli w placówkach firm ubezpieczeniowych. Rzadziej w internetowych firmach ubezpieczeniowych, takich jak chociażby Link4, bądź w przez internet w firmach, które zdecydowały się na tego rodzaju usługę. Są to tańsze usługi i dlatego warto sprawdzać e-stawki i stawiać na e-polisy.

Szkoda,  że mówiąc o ubezpieczeniach komunikacyjnych tak mało mówi się o ubezpieczeniach nnw. Tymczasem ubezpieczenie nnw jest bardzo istotnym elementem ubezpieczeni komunikacyjnych. Pamiętajmy, że ubezpieczenie nnw jest ubezpieczeniem dobrowolnym, być może dlatego tak niewielu kierowców jest zainteresowanych wykupieniem takich polis.

Być może, ale powinni się zainteresować, bowiem przedmiotem tego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków lub śmierć ubezpieczonego w czasie podróży samochodem. Ubezpieczeniem tym objęci są wszyscy podróżujący samochodem, w więc nie tylko kierowca ale i pasażerowie. Należy w tym miejscu podkreślić,  że świadczenia wypłacane są niezależnie od przysługujących z polisy oc czy też innych zawartych umów nnw. Sumę ubezpieczenia każdy klient firmy ubezpieczeniowej wybiera sobie sam. Trzeba wiedzieć, że maksymalna i minimalna kwota jest różna w towarzystwach ubezpieczeniowych. Jedno jest pewne, nie opłaca się kupować polis z niską sumą ubezpieczenia. Chociażby z takiego powodu, że składki są dość niskie, natomiast zakres ochrony jest bardzo szeroki. Dlatego decydujmy się również na ubezpieczenie nnw.