Ważne nnw

Na rynku ubezpieczeń robi się coraz ciaśniej, przybywa firm ubezpieczeniowych, ofert, w interes ten zaczynają wchodzić nawet banki. Na przykład alianz bank proponuje swoim klientom ubezpieczenie kont bankowych nie pobierając przy tym opłat za ich założenie,  prowadzenie, a także za wypłaty z bankomatów alianz banku oraz euronetu. Oferuje też przy tym ubezpieczenie auta z 25 procentową zniżką, a także ubezpieczenia kredytów. Takich ofert jest więcej, dlatego warto sprawdzać oferty oraz stawki, bo przynajmniej będziemy mieć pewność,  że wybieramy coś interesującego i korzystnego w bogatej ofercie ubezpieczeniowej.
–  Największy wybór jest na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, szczególnie jeżeli chodzi o ubezpieczenia oc, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz ac czyli popularnego autocasca. Faktem jest,  że ubezpieczenie autocasco nie jest ubezpieczeniem tanim, jeżeli jednak ktoś przez lata jeździ bezkolizyjnie, a takich kierowców jest coraz więcej, to może przecież liczyć na szereg zniżek. Wiele firm dopuszcza też przeniesienie zniżek z oc na ac, trzeba więc przeglądać oferty i wybierać najlepsze. Różne są firmy, różne warunki i różne stawki. Pamiętajmy, że najtańsze ubezpieczenia nie oznaczają najlepszych. Sprawdzajmy więc i wybierajmy – przekonuje znawca tego rynku.
Najczęściej wszystkie formalności związane z ubezpieczeniami klienci załatwiają w sposób tradycyjny, czyli w placówkach firm ubezpieczeniowych. Rzadziej w internetowych firmach ubezpieczeniowych, takich jak chociażby Link4, bądź w przez internet w firmach, które zdecydowały się na tego rodzaju usługę. Są to tańsze usługi i dlatego warto sprawdzać e-stawki i stawiać na e-polisy.
Szkoda,  że mówiąc o ubezpieczeniach komunikacyjnych tak mało mówi się o ubezpieczeniach nnw. Tymczasem ubezpieczenie nnw jest bardzo istotnym elementem ubezpieczeni komunikacyjnych. Pamiętajmy, że ubezpieczenie nnw jest ubezpieczeniem dobrowolnym, być może dlatego tak niewielu kierowców jest zainteresowanych wykupieniem takich polis.
– Być może, ale powinni się zainteresować, bowiem przedmiotem tego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków lub śmierć ubezpieczonego w czasie podróży samochodem. Ubezpieczeniem tym objęci są wszyscy podróżujący samochodem, w więc nie tylko kierowca ale i pasażerowie. Należy w tym miejscu podkreślić,  że świadczenia wypłacane są niezależnie od przysługujących z polisy oc czy też innych zawartych umów nnw. Sumę ubezpieczenia każdy klient firmy ubezpieczeniowej wybiera sobie sam. Trzeba wiedzieć, że maksymalna i minimalna kwota jest różna w towarzystwach ubezpieczeniowych. Jedno jest pewne, nie opłaca się kupować polis z niską sumą ubezpieczenia. Chociażby z takiego powodu, że składki są dość niskie, natomiast zakres ochrony jest bardzo szeroki. Dlatego decydujmy się również na ubezpieczenie nnw – przekonuje specjalista od rynku ubezpieczeń