Tani kredyt samochodowy

Styczeń 30
22:21 2012
Oceń ten artykuł

Z roku na rok w naszym kraju sprzedaje się coraz więcej aut. W minionym roku liczba ta przekroczyła 240 tys. sprzedanych nowych egzemplarzy. W tym samym czasie komisy samochodowe pozbyły się ok 800 tys. pojazdów rynku wtórnego. Jest to najwyższy wskaźnik od kilku lat. Świadczy to o zwiększonej potrzebie komunikacyjnej konsumentów , ale także o wzmożonej liczbie udzielany kredytów.

Na wyżej wspomniany kredyt możemy dzisiaj kupić dowolne auto. Nie ma znaczenia czy pochodzi ono z drugiej ręki czy zza granicy. Większość banków finansuje bowiem wszystkie rodzaje samochodów. Nie mogą narzekać również właściciele firm. Wachlarz możliwości dla przedsiębiorstw rośnie z roku na rok a banki coraz łaskawszym okiem spoglądają na nowicjuszy w świecie biznesu. Problemem nie jest także tani kredyt samochodowy na auto ciężarowe. Alternatywnym rozwiązaniem zawsze pozostaje leasing. Dla firmy jest to zdecydowanie korzystniejsza alternatywa, która pozwala na odliczenie rat leasingowych na poczet kosztów uzyskania przychodów. Warunki na jakich możemy zaciągnąć kredyt samochodowy są bardzo korzystne.

Większość instytucji finansujących nie wymaga bowiem od nasz wkładu własnego a procent na jaki dostajemy kredyt nie przekracza 10 punktów proc. Zestawienie i porównanie pożyczek tego typu nie jest prostym zadaniem. Parametry kredytu będą się różnić w zależności od rodzaju kredytowanego samochodu. Im starsze auto tym większa rata. Do samochodów sprowadzanych zza granicy dochodzą dodatkowe koszty. Całokształt opłaty może być również uzupełniony o ubezpieczenie OC i AC. Tani kredyt samochodowy to wobec powyższego pojęcie względne. Ważne jednak aby zwracać uwagę na kilka podstawowych kryteriów takich jak: oprocentowanie, marża, prowizja i ubezpieczenie. Okres kredytowania jest zróżnicowany. Niektóre banki udzielają pożyczek na niemal całą dekadę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skutecznie obniżyć wartość naszego miesięcznego zobowiązania i cieszyć się czterema kółkami przez wiele kolejnych lat.

Kredyty samochodowe są dzisiaj niemal tak popularne jak kredyty hipoteczne czy gotówkowe. Uważane są według wielu konsumentów za jedne z najbardziej opłacalnych bankowych pożyczek. Gdzie najbardziej opłaca się ubiegać o tani kredyt samochodowy?

Wiele osób , pochopnie podejmuje decyzje o miejscu w którym zadłuża się w imię czterech kółek. Oczywiście w pierwszej kolejności odnosimy się do naszych banków, których klientami jesteśmy od wielu lat. Zanim jednak przyjmiemy ofertę owych instytucji , przeanalizujmy propozycję banków samochodowych. Cóż to właściwie jest? Bank samochodowe zaczęły powstawać w naszym kraju kilkanaście lat temu i od tamtej pory cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich największą zaletą jest minimalizacja formalności i procedur. Są to instytucje , których reklam nie znajdziemy na ulicznych billboardach i nie usłyszymy podczas słuchania swojej ulubionej audycji. A i tak , pomimo wzmożonych kampanii promocyjnych są to najwięksi gracze w sektorze usług finansowych.

Przykładem banków samochodowych jest:  Volkswagen Bank, Toyota Bank, Fiat Bank, Renault Credit International Bank Polska czy Banque PSA Finance (Peugeot + Citroen). Co się bardziej opłaca tani kredyt samochodowy w banku komercyjnym czy pożyczka na samochód w banku samochodowym? Nie jest łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie bowiem rynek usług bankowych jest niezwykle płynny i konkurencyjny. Bank samochodowe mają jednak zdecydowanie szerszą ofertę w kwestii kredytów samochodowych. Oferują one m.in. wariant 50/50. Jest to alternatywa wpłaty jedynie 50% wartości pojazdu. Drugą połowę bank rozkłada nam na korzystne raty.

Tani kredyt samochodowy w banku samochodowym to także możliwość dodatkowego sfinansowania wyposażenia auta oraz jego ubezpieczenia. Wszystkie banki samochodowe oferują również kredytowanie aut pochodzących z rynku wtórnego.