Symulacja kredytu w domu.

Grudzień 22
08:55 2011
Oceń ten artykuł

Czy można zrobić symulację kredytu w domu? Absolutnie tak, wystarczy jedynie odnaleźć w sieci odpowiednie narzędzie jakim jest kalkulator kredytowy.

Kalkulator kredytowy służy do obliczenia raty raty oraz zdolności kredytowej. Symulacja kredytu nie musi wiązać się chodzeniem od banku do banku, można zrobić to samodzielnie przy małym wysiłku i w krótkim czasie.
Szczególnie kredyt hipoteczny wiążę się z długim szukaniem odpowiedniej oferty. Taka inwestycja wiąże się z dużą sumą pieniędzy dlatego każdy przyszły kredytobiorca sprawdza wszystkie możliwe oferty aby wybrać tę najlepszą. Jak to zrobić? Obliczyć ratę i zdolność kredytową, wpisując dane konkretnych ofert w pola kalkulatora kredytowego.
Symulacja kredytu wykonana za pośrednictwem kalkulatora rat wygląda następująco. Zaznaczamy od wpisania sumy kredytu jaka nas interesuj, następnie podajemy oprocentowanie, okres spłaty kredytu i wybieramy rodzaj lat, do wyboru mamy raty stałe lub malejące. Następnie w zależności do strony z jakiej korzystamy, kalkulatory mogą posiadać takie pytania jak liczna osób w rodzinie, wiek kredytobiorcy lub miesięczny dochód. Symulacja kredytu polecana jest szczególnie w przypadku kredytu hipotecznego w programie Rodzina na Swoim. Istnieje wiele stron poświęconych temu programowi, gdzie kalkulatory są bardo dokładne i przyszły kredytobiorca może dowiedzieć się czy w ogólne ma szanse na przyznanie takiego kredytu.
Symulacja kredytu, może odbyć się bezpośrednio na stronie banku, w jakim kredyt nas interesuje. Kalkulatory obliczające raty zazwyczaj dostępne są bezpośrednio pod ofertą kredytu. Na przykład ING Bank Śląski poza obliczeniem raty kredytu, określa również zdolność kredytową swojego klienta. Dzięki temu nie musimy isc do placówki banki aby dowiedzieć się czy możemy liczyć na kredyt.