Świadczenie od ubezpieczycieli z tytułu urodzenia dziecka

Świadczenie od ubezpieczycieli z tytułu urodzenia dziecka
Sierpień 24
16:45 2016
Świadczenie od ubezpieczycieli z tytułu urodzenia dziecka
Oceń ten artykuł

Pracownicy objęci grupowym ubezpieczeniem na życie w ramach polisy mogą otrzymać świadczenie z tytułu urodzenia dziecka. Sprawdź, ile ubezpieczyciel zapłaci szczęśliwym rodzicom.

Na rynku ubezpieczeń oprócz polis grupowych znajdziemy pakiety o podobnym zakresie, ale skonstruowane w odpowiedzi na potrzeby klienta indywidualnego. Rozszerzony zakres takiej polisy może obejmować ochroną ubezpieczeniową także członków najbliższej rodziny ubezpieczonego.

Polisy grupowe na życie najczęściej są oferowane w kilku wersjach, różniących się między sobą przede wszystkim sumą ubezpieczenia. Dodatkowe świadczenia – nieosiągalne dla klientów indywidualnych, którzy nabywają podobne polisy poza zakładem pracy – oraz niskie składki sprawiają, że pracownicy zatrudnieni w dużych firmach chętnie z takich ofert korzystają.

Ile za urodzenie dziecka?

W grupowych ubezpieczeniach na życie jako dodatek często jest oferowane świadczenie z tytułu urodzenia dziecka. Najniższa kwota, jaką mogą otrzymać rodzice spodziewający się potomka, wynosi w ramach takiej polisy od 600 do 900 zł, natomiast w pakietach rozszerzonych można liczyć na świadczenie w wysokości od 1200 zł do 1300 zł. W sytuacji, gdy obydwoje rodzice posiadają ubezpieczenie na życie, wtedy każdy z nich indywidualnie otrzyma takie świadczenie.

Karencja w ubezpieczeniu

W ramach świadczenia z tytułu urodzenia dziecka firmy ubezpieczeniowe stosują karencję, jest to najczęściej okres 9 lub 10 miesięcy. Chodzi tu o zabezpieczenie interesów ubezpieczyciela przed przypadkami, gdy kobieta, będąc już w ciąży, w celu uzyskania świadczenia wykupuje polisę na życie.

Wysokość świadczeń u różnych ubezpieczycieli

Wysokości świadczeń z tytułu urodzenia dziecka dla klientów indywidualnych ubezpieczonych w grupowych pakietach ubezpieczeń na życie:

Firma ubezpieczeniowa Nazwa polisy Pakiet minimalny Pakiet rozszerzony Pakiet maksymalny
1. UNIQA Moja rodzina 900 zł Brak danych 1300 zł
2. Warta Dla Ciebie i Rodziny – Życie Rodziny 800 zł 1000 zł 1200 zł
3. Ergo Hestia Hestia Razem 680 zł 970 zł 1140 zł
4. Allianz Pakiet Bezpieczne Życie dla Rodziny 600 zł 840 zł 1200 zł
5. Concordia Ubezpieczenia Pakiet Życie 600 zł 850 zł 1000 zł

Czy warto się ubezpieczać?

Minimalne świadczenie wypłacane przez ubezpieczycieli za urodzenie dziecka nie jest sumą wysoką, jednak gdybyśmy zdecydowali się na zaoszczędzenie tej kwoty, musielibyśmy minimum rok odkładać po 40 zł miesięcznie, tyle wynosi miesięczna składka za polisę na życie. Należy zauważyć, że w ramach ochrony ubezpieczony otrzymuje także inne świadczenia, np. za pobyt w szpitalu.