Stawiaj na ekonta

Mitem jest, że banki dosłownie biją się o klienta, o jego pieniądze, oszczędności, prześcigają się w ofertach, oprocentowaniach kont  bankowych i opłatch bankowych. Nic z tych rzeczy, najczęściej osobiste konta bankowe są nieoprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób,  że najlepiej jakby tego oprocentowania w ogóle nie było. Tak na przykład postępuje bank SA, czyli bank pekao sa, którego zwykłe konta bankowe oprocentowane są na… 0,01%. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że konta te są nieoprocentowane. Gdyby pieniądze te zainwestowali na przykład w lokaty, bądź złożyli na rachunki oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. Tylko bank ochrony środowiska za swoje wyjątkowe konto płaci uczciwe odsetki /7%/, a także toyota bank ma w miarę uczciwe oprocentowanie osobistych kont bankowych. Ale nie ma nic za darmo, bowiem i boś i toyota bank mają też swoje wymagania, o których klienci najczęściej dowiadują się dopiero przy podpisywaniu umowy. Tak czy inaczej Polacy nie trzymają już kasy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, dlatego najlepszym wyjście jest porównanie ofert.
– Pamiętać też należy,  że zawsze lepsze będzie konto w banku internetowym niż konto założone w tradycyjny sposób  w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy też czas i pieniądze – twierdzi jeden z klientów banku internetowego.
To prawda, bree bank SA, czyli banki internetowe i ich konta internetowe są tańsze i tracimy mniej czasu na przeprowadzanie operacji finansowych. Na przykład mbank i jego ekonto. Bank nie pobiera pieniędzy za założenie takiego konta, nie pobiera też żadnych opłat za przelewy wpływające oraz wypływające z tego banku oraz za zlecenia stałe /nie do pomyślenia w banku tradycyjnym/. Podobną ofertę ma jeszcze ing bank śląski lukas bank oraz bank SA millennium. Pozostałe banki pobierają opłaty, często nawet dość wysokie. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że nia ma kont darmowych, a są jedynie mniej korzystne i bardziej korzystne dla klienta.
– Założyłem  ekonto w mbanku i jestem naprawdę bardzo zadowolony i z obsługi i z opłat bankowych, a właściwie ich braku – twierdzi jeden z klientów mbanku. Wybrałem ten bank ponieważ prześledziłem wiele ofert, ale to właśnie oferta mbanku okazała się dla mnie najkorzystniejsza – twierdzi klient mbanku.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca