Stawiaj na ekonta

Mitem jest, że banki dosłownie biją się o klienta, o jego pieniądze, oszczędności, prześcigają się w ofertach, oprocentowaniach kont  bankowych i opłatch bankowych. Nic z tych rzeczy, najczęściej osobiste konta bankowe są nieoprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób,  że najlepiej jakby tego oprocentowania w ogóle nie było. Tak na przykład postępuje bank SA, czyli bank pekao sa, którego zwykłe konta bankowe oprocentowane są na… 0,01%. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że konta te są nieoprocentowane. Gdyby pieniądze te zainwestowali na przykład w lokaty, bądź złożyli na rachunki oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. Tylko bank ochrony środowiska za swoje wyjątkowe konto płaci uczciwe odsetki /7%/, a także toyota bank ma w miarę uczciwe oprocentowanie osobistych kont bankowych. Ale nie ma nic za darmo, bowiem i boś i toyota bank mają też swoje wymagania, o których klienci najczęściej dowiadują się dopiero przy podpisywaniu umowy. Tak czy inaczej Polacy nie trzymają już kasy w domu, a raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, dlatego najlepszym wyjście jest porównanie ofert.
– Pamiętać też należy,  że zawsze lepsze będzie konto w banku internetowym niż konto założone w tradycyjny sposób  w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy też czas i pieniądze – twierdzi jeden z klientów banku internetowego.
To prawda, bree bank SA, czyli banki internetowe i ich konta internetowe są tańsze i tracimy mniej czasu na przeprowadzanie operacji finansowych. Na przykład mbank i jego ekonto. Bank nie pobiera pieniędzy za założenie takiego konta, nie pobiera też żadnych opłat za przelewy wpływające oraz wypływające z tego banku oraz za zlecenia stałe /nie do pomyślenia w banku tradycyjnym/. Podobną ofertę ma jeszcze ing bank śląski lukas bank oraz bank SA millennium. Pozostałe banki pobierają opłaty, często nawet dość wysokie. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że nia ma kont darmowych, a są jedynie mniej korzystne i bardziej korzystne dla klienta.
– Założyłem  ekonto w mbanku i jestem naprawdę bardzo zadowolony i z obsługi i z opłat bankowych, a właściwie ich braku – twierdzi jeden z klientów mbanku. Wybrałem ten bank ponieważ prześledziłem wiele ofert, ale to właśnie oferta mbanku okazała się dla mnie najkorzystniejsza – twierdzi klient mbanku.