Skomplikowane obliczenia

Listopad 30
17:45 2011
Oceń ten artykuł

 
Środki transportowe są bardzo ważnym elementem funkcjonowania niema każdego przedsiębiorstwa. Nie mówiąc już o branży typowo transportowej. Najczęściej tabor samochodowy uzupełniany był poprzez kredyty na samochody. Przy wyczerpaniu się możliwości kredytowych firmy sięgnęły po leasing samochodowy. I co z tym idzie po kalkulator leasingu. Zresztą obecny leasing, a ten sprzed kilku laty to dwie różne sprawy. Teraz firmy leasingowe to profesjonalnie zarządzane i profesjonalnie funkcjonujące przedsiębiorstwa oferujące już nie tylko przysłowiowe biurko z komputerem, ale nawet statki, samoloty, sieci energetyczne, czy też hotele. Oferta leasingu samochodowego jest bogata: leasing samochodowy aut osobowych, dostawczych, ciężarowych, ciągników, wózków widłowych itd. Dlatego taki kalkulator leasingu jest potrzebny. Aby wybrać najlepszą ofertę. Chętnych do wejścia w ten biznes jest coraz więcej poczynając od firm, które biorą w leasing po jednym aucie, kończąc na takich, które starają się o leasing kilkunastu i często więcej bardzo drogich samochodów ciężarowych uznanych marek. Są to naprawdę bardzo drogie przedsięwzięcia finansowo – biznesowe, ale coraz częściej się zdarzają. Poza tym firmy leasingowe są przygotowane na taki biznes i skoro w bankach coraz trudniej o kredyty na samochody firmy leasingowe powoli zaczynają przejmować ten biznes. Mimo wszystko leasing nie jest tak do końca konkurencją dla banków. Z jednej strony jest, ponieważ banki mogą stracić część klientów na rzecz firm leasingowych, nie jest, ponieważ klienci tych firm nie można wziąć w leasing gotówki. Dlatego póki co pieniądze można pożyczyć tylko w bankach lub firmach pożyczkowych.
Szkoda tylko, że banki tak bardzo zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów dla firm, ponieważ przedsiębiorcy nie mają często szans nie tylko na rozwój, ale nawet na zachowanie płynności finansowej i sam leasing sprawy nie załatwi. Sytuacja na rynku kredytowym, od dawna komplikuje życie małym i średnim przedsiębiorstwom, nic więc dziwnego, że szukają innych dróg finansowania swojej działalności. Takim alternatywnym sposobem jest leasing, a w zasadzie to już nie alternatywa, ale konieczność. Mimo zapowiedzi o złagodzeniu polityki kredytowej dla firm banki nadal dość niechętnie udzielają im kredytów. Nic więc dziwnego, że firmy szukają innych sposobów na poprawienie swojej sytuacji.
Przedsiębiorcy nie mając możliwości kredytowych i nie mając innego wyjścia zamiast zakupu samochodów za kredyty na samochody sięgają po leasing samochodowy, albo zamiast budowy hal produkcyjnych posiłkując się kredytami, biorą takie hale w leasing. Tylko przedsiębiorstwom potrzebne są nie tylko rzeczy, przedmioty do podtrzymania produkcji lub jakiejkolwiek działalności, ale także środki finansowe. A tych niestety nie da się wyleasingować. Pamiętajmy jednak o jednym. Kiedy interesuje nas leasing sięgnijmy po kalkulator leasingu, dzięki któremu będzie nam po prostu łatwiej.