Skąd wziąć szybki kredyt?

Mnóstwo jest  takich sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy jakiejś gotówki – mniejszej na drobny remont w domu, zepsuty sprzęt, większej –  na kupno mieszkania lub samochodu.  Przydałby się szybki kredyt… W zależności od kwoty pożyczki są różne możliwości wzięcia szybkiej gotówki.  Na naszym rynku jest mnóstwo ofert szybkich kredytów, przygotowanych przez banki i prywatne firmy pożyczkowe, ale i zapotrzebowanie na tego rodzaju pożyczki jest coraz większe.

Od czego zacząć?

Na początek musimy określić dokładnie jaka kwota kredytu jest nam potrzebna i na jaką możemy sobie pozwolić. Następnie wybieramy formę szybkiego kredytu. Banki dają nam kilka możliwości.
– Warto je dokładnie rozważyć i przeanalizować – radzi pracownik  mBanku.- Na pewno wówczas znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Co oferuje nam bank?

Zacznijmy od kredytu gotówkowego. Otrzymujemy go przelewem lub w formie gotówki. Wykorzystujemy go na dowolny, ale konkretnie określony cel, np. remont łazienki, wyjazd na wakacje. Kredyt ten jest dość łatwo dostępny i przy jego załatwianiu jest niewiele formalności.
– Przede wszystkim musimy mieć stałe źródło dochodów, ewentualnie pobierać rentę lub emeryturę – stwierdza doradca finansowy jednego z banków.
Szybki kredyt można otrzymać rzeczywiście błyskawicznie,  jak sama zresztą nazwa wskazuje – od 48 do 72 godzin, a więc nie trzeba na niego czekać tygodniami. Bank na pewno będzie chciał od nas jakiegoś zabezpieczenia. Nie zawsze są to żyranci. Może to być np.polisa ubezpieczeniowa. Wiele banków oferuje nam również elastyczny  termin spłat. Zwracajmy jednak baczną uwagę na oprocentowanie jakie proponują nam banki przy szybkim kredycie i nie dajmy się nabrać na super niskie oprocentowania, ponieważ dotyczą one zazwyczaj tylko krótkoterminowych kredytów. Jeśli ratę bank rozłożył nam na dłużej, oprocentowanie naszego szybkiego kredytu wzrasta.
Pamiętajmy jednak, że wszystkie, nawet szybkie kredyty musimy spłacić. Zastanówmy się więc, czy stać nas będzie na spłatę, zanim czasami nierozważnie, pożyczymy pieniądze.