Różne warianty

Grudzień 15
12:18 2011
Oceń ten artykuł

Wielu z nas często myśli o otworzeniu własnego biznesu, a powodem tego jest fakt, że niestety ale rynek pracy z miesiąca na miesiąc się kurczy i przybywa nam bezrobotnych, a perspektyw pracy brakuje. Ale na otwarcie własnego biznesu niezbędne są środki finansowe, o które niestety jest coraz trudniej, bowiem banki niekoniecznie chcą kredytować początkujące firmy.

Z drugiej też strony na samych kredytach też daleko się nie zajedzie. Mimo to, aby przedsiębiorstwo prawidłowo funkcjonowało, rozwijało się, potrzebne są pieniądze, które najczęściej dostarczały banki – obecnie o wiele mniej chętnie już to robią. Przede wszystkim jednak przedsiębiorcy potrzebne jest jak najlepsze konto bankowe dla firm, które jest podstawą do założenia własnego biznesu z którego cały ten biznes jest zarządzany. Najlepszą receptą na sukces firmy jest w odpowiednim czasie odpowiedni zastrzyk gotówki. Jedną z form takiego wsparcia finansowego dla firmy jest kredyt obrotowy, o który przedsiębiorca może starać się w banku. Starć się co nie oznacza otrzymać…
– To prawda, banki nie są już takie skore do przyznawania podobnych kredytów. Owszem oferta bankowa jest bogata, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, kredyt gotówkowy i hipoteczny jest niemal w każdej ofercie bankowej.

Bogata jest też oferta konta bankowych i o najlepsze konto bankowe dla firm nie jest tak trudno jak o kredyt. Trzeba też wiedzieć, że jeżeli firma ma konto firmowe w banku w którym stara się o kredyt, będzie miała znacznie uproszczone działanie. Wracając do bogatej oferty kredytowej, w której nic tylko wybierać, przebierać i brać. Niestety najczęściej to tylko marketing i to w najczystszej formie reklamowej. Czy takim marketingiem jest najlepsze konto bankowe dla firm idea banku, który na start daje debet w koncie na 20 000 złotych? Oczywiście najlepiej jest sprawdzić u źródła – twierdzą przedsiębiorcy.
Mimo to są banki, dla których kredyty typu kredyt inwestycyjny czy kredyt obrotowy to nic nowego i takich kredytów udzielają. Najlepszym chyba rozwiązaniem są kredyty obrotowe w rachunkach bieżących klientów. W takim przypadku banki niewiele ryzykują ponieważ mają stały wgląd do kont przedsiębiorców i mogą je kontrolować. Natomiast dla przedsiębiorców takie kredyty obrotowe pozwalają na pokrycie kosztów związanych z produkcją oraz bieżącą działalnością. Trzeba przy tym podkreślić, że kredyty obrotowe mają bardzo szerokie zastosowanie, a także zróżnicowane cele i warunki ich przyznawania.

Dlatego przed podjęciem decyzji przedsiębiorca powinien dokładnie zapoznać się z propozycjami bankowymi. Różnice najczęściej dotyczą sposobu spłat zadłużenia. Jest na przykład kredyt obrotowy, którego spłata dokonywana jest w ratach miesięcznych, są oferty gdzie miesięcznie spłaca się jedynie odsetki a cały kapitał tuż przed wygaśnięciem umowy i są także spłaty kwartalne. Różne warianty, różne sposoby spłat i należy tylko wybrać najbardziej odpowiednie w danej sytuacji rozwiązanie. Poza tym decydując się na kredyty obrotowe przedsiębiorcy nie muszą informować banku na co pieniądze zostaną spożytkowane.