Rodzaje kredytów i ich przeznaczenie

Styczeń 30
09:54 2013
Oceń ten artykuł

Jakie są rodzaje kredytów i ich przeznaczenie ?

Na przykład kredyty gotówkowe przeznaczane są najczęściej na dowolny cel, kredyty samochodowe na zakup samochodu a kredyty hipoteczne najczęściej na zakup mieszkania lub budowę domu. Ale są także inne rodzaje kredytów, na przykład kredyt na pit, który pojawia się zwykle w ofercie bankowej przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych.

W związku z tym o kredyt na pit staramy się i może być przyznany jeżeli musimy dopłacić do rozliczenia podatku dochodowego i jest też kredyt na pit przeznaczony na dowolny cel, a sprawozdanie podatkowe pit potwierdzą osiągane dochody. I z takich kredytów można skorzystać, ale jest kredyt na pit zaproponowany przez fikusa i jest to zwolnienie podatku. O szczegóły jednak odsyłamy prowadzących działalność gospodarczą do właściwych urzędów skarbowych. Zatrzymajmy się przy propozycjach bankowych.

Na przykład z ciekawą ofertą wystąpił ostatnio bank credit agricole, który swój kredyt na pit zadedykował tym którzy niestety musza dopłacić do tego interesu, a niestety nie maja na ten cel żadnych środków. Bank ten przewidział w swojej ofercie kredyty od 2 tysięcy aż do 120 tysięcy złotych. Na rok i jest on oprocentowany na 7,99 – 9,99%. Można do tego kredytu wykupić też ubezpieczenie. Jest to oferta promocyjna która trwać będzie do 11 maja bieżącego roku. Należy przypuszczać, że takich podatników którzy będą musieli dopłacić do rozliczeń podatkowych będzie wielu i banki o tym doskonale widzą, a jeżeli można nadym nieźle zarobić to dlaczego nie. Banki prowadza swój własny biznes i raczej na nim nie tracą co zresztą widać w bilansach bankowych.

Bankowość to jedna z niewielu branż, która ma zyski za ubiegły rok. Ale jeżeli dla firm jest to jedyny sposób na rozliczenie się z fisksusem to chyba warto z tej propozycji kredyt na pit skorzystać.