Rewolucja depozytowa

Grudzień 14
14:57 2011
Oceń ten artykuł

Czy warto jeszcze inwestować w lokaty bankowe? Czy nadchodzący rok przyniesie nam nowości w kwestii depozytów? Czy lokaty bezbelkowe oznaczają kres wysoko oprocentowanych depozytów? Te i inne pytania królują od jakiegoś czasu na formach poświęconych lokatom bankowym. Przyczyną kontrowersji związanych z tym tematem jest nowelizacja ordynacji podatkowej, która zakłada eliminację lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Jesteś zainteresowany bezpiecznym depozytem? Pośpiesz się, bowiem Twój czas powoli dobiega końca.

Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu metody zaokrąglania podstawy opodatkowania lokat oraz kwotę podatku od dochodów z lokaty antybelkowych do pełnych groszy, a nie jak dotychczas do pełnej złotówki. Specjalnie dla wszystkich tych, którzy u schyłku 2011 roku analizują oferty depozytowe, postanowiliśmy przygotować ranking lokat. W związku z nadchodzącymi modyfikacjami instytucje finansowe postanowiły podnieść oprocentowanie lokat bankowych. Kryzys finansowy jaki nawiedził nasz kraj kilka lat temu sieje prawdziwe spustoszenie w bankowych skarbcach. W obawie przed odpływem cennego kapitału banki starają się zagwarantować sobie dodatkowe środki. Najlepszym sposobem na to jest uatrakcyjnienie lokat i kont oszczędnościowych poprzez podniesienie poziomu oprocentowania. Według opinii ekspertów początek 2012 roku będzie obfitował w wysoko oprocentowane lokaty. Czeka nas prawdziwa rewolucja na depozytowym polu. Według prognoz najlepiej oprocentowane lokaty będą wynosiły 12 %.

Ranking lokat

Ranking lokat można podzielić w zależności od terminu na jaki zamrażany jest kapitał. Pod względem lokaty jednodniowej z dzienną kapitalizacją odsetek niekwestionowanym liderem jest Meritum Bank. Lokata powitalna oprocentowana jest na poziomie 7%. Pod względem lokat miesięcznych triumf świeci Volkswagen Bank, który oferuje depozytariuszom lokatę oprocentowaną na 5,51%. SKOK Piast jest z kolei najlepszy pod względem opłacalności lokaty pół rocznej. Oferuje depozyt o oprocentowaniu 6,25%  z dzienną kapitalizacją odsetek.