Rata kredytu

Grudzień 21
12:54 2011
Oceń ten artykuł

W zależności od rodzaju pożyczki potencjalny kredytobiorca zobligowany jest do poświadczenia różnych dokumentów. Droga od wniosku kredytowego do pełnego finansowania bywa kręta. Nie zawsze bowiem możemy liczyć na pełne poparcie instytucji finansowej względem naszych roszczeń. Jak przygotować się do rozmowy z przedstawicielem bankowym i cieszyć się pozytywnym rozpatrzeniem kredytowego wniosku?

Każdy , kto myśli, że przyznanie kredytu to prosta sprawa jest w błędzie. Slogany reklamowe, które promują mini ratki w połączeniu z minimum formalności nie są wiarygodnym źródłem informacji. Wraz z kryzysem finansowym, spowodowanym de facto udzielaniem kredytów bez pokrycia, procedury pożyczkowe diametralnie się skomplikowały. Kolejne rozporządzenia władz w zakresie udzielania przez banki kredytów są coraz bardziej restrykcyjne. Ograniczenie okresu spłaty, wyższe wymagania względem dochodów, wygasanie preferencyjnych kredytów to tylko niektóre z nich. Limitem objęta została również rata kredytu. Nie może być ona wyższa niż 50% dochodów kredytobiorcy. Owe regulacje skutecznie zamknęły drogę wielu potencjalnym aplikantom. Zanim zaczniemy starać się o bankowe finansowanie musimy przeanalizować naszą sytuację finansową w Biurze Informacji Kredytowej. W obliczu większych pożyczek instytucje finansowe zawsze analizują nasze dotychczasowe finansowe poczynania.

Oblicz ratę kredytu

Istnieje wiele kryteriów, które wyznaczają poziom naszego kredytu. Najważniejszym z nich jest dochód jaki przypada na rodzinę. Kolejnym istotnym punktem jest kwota jaką chcielibyśmy pozyskać. Im mniejsza tym większe szanse na finansowanie z ramienia instytucji bankowej. Nie bez znaczenia jest także poziom naszego wkładu własnego. Według nowych regulacji jego poziom będzie z góry określony do 20% wartości kredytu. Rata kredytu zależy również od tego czy powierzane nam fundusze są w jakikolwiek sposób zabezpieczone.