Ranking-Otwarte Fundusze Emerytalne

Styczeń 30
15:36 2012
Oceń ten artykuł

Rankingi OFE okażą się pomocne w wyborze właściwego funduszu emerytalnego. Poprzez zestawienie funduszy wyraźnie będziemy widzieć który z nich może pochwalić się najlepszymi wynikami a który odwrotnie, zaliczał ostatnio spadki. Warto skorzystać z takiej pomocy, aby później nie polegać wyłącznie na losowaniu które wskaże nam nasz fundusz emerytalny.
Rankingi OFE choć opierać się będą w większej mierze na takich samym danych, nie zawsze będą wyglądać w ten sam sposób. Rankingi nie zawsze uwzględniać będą te same kryteria, stąd pozycja danego funduszu w poszczególnych rankingach może wyglądać nieco inaczej.
Rankingi OFE i podawane w nich informacje, nie zawsze stanowią pełny zbiór informacji które powinniśmy posiąść o danym funduszu przed decyzją o przystąpieniu. Rankingi zazwyczaj nie uwzględniają takich wiadomości o funduszu jak obsługa klienta. Jest to kwestia istotna w kontekście tego który z funduszy zapewnia klientowi najlepszą obsługę, zarówno telefoniczną jak i internetową. Rankingi OFE nie zawsze okażą się nam pomocne przy porównywaniu tak ważnych cech funduszy.
Warto zwrócić uwagę również na kryterium kosztów wiążących się z przystąpieniem do danego funduszu emerytalnego. Wśród kosztów uwzględnia się sumę opłat składkowych i opłat za zarządzanie w danym roku.
Sprawdzając rankingi internetowe, możemy ze ich sprawą bardzo szybko zapisać się do wybranego funduszu emerytalnego. Wszystko odbędzie się drogą on-line. Istnieje również możliwość bezpośredniego przejścia z rankingu do wypełnienia formularza wniosku. Wszystko zostało zorganizowane tak, abyśmy mogli w jak najsprawniejszy sposób wybrać własny fundusz emerytalny.
Rankingi OFE umożliwiają weryfikację obietnic agenta z którym podpisujemy umowę. Warto sięgnąć po nie zarówno wtedy gdy jeszcze nie wybraliśmy funduszu jak i wówczas gdy już posiadamy fundusz, tam aby ewentualnie móc zmienić go na lepszy.