Ranking lokat-wybierz najlepsze

Stopy procentowe idą w górę-już o 0,25 punktu procentowego Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy obowiązujące w NBP. Ale rynkowe stopy również idą w górę. Oznacza to, że koszty kredytów będą większe. Ale jest też szansa na wyżej oprocentowane lokaty bankowe. Dlatego sprawdź  najnowszy ranking lokat, żeby wybrać najlepsze depozyty. A kredyty hipoteczne? Te przedstawię w oddzielnym tekście.

Nic się nie zmienia
Podtytuł dotyczy tego, które lokaty są nadal najlepsze. Ranking lokat na styczeń 2011 wyraźnie pokazuje, że nadal najwięcej zarobimy na lokatach jednodniowych lub z kapitalizacją dzienną.

Ranking lokat na 3 miesiące, kwota 5 tysięcy PLN:
1.    Meritum Bank, Lokata Internetowa z kapitalizacją dzienną, 6,72% BRUTTO
2.    Meritum Bank, Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną, 6,65% BRUTTO
3.    Idea Bank, Lokata Idealna, 6,27% BRUTTO
4.    Lokata Codzienna Getin Bank (GetinOnline), 6,02% BRUTTO
Jak widać powyżej najwięcej zarobimy na lokacie w Meritum Banku oraz Idea Banku (Getin i Idea to banki z grupy Getin Holding). Można otrzymać prawie 7% w skali roku. I to jest dobra oferta. Aby otrzymać takie oprocentowanie nie trzeba praktycznie żadnych dodatkowych wymogów. W Idea Bank jest tak nawet, że nie jest wymagane konto bankowe do założenia lokaty bankowej.

Jakie lokaty bankowe zakładać?
W obecnej sytuacji oczywiście te z jak najkrótszym okres term trwania: a więc lokaty 3 względnie 6-miesięczne. Można pieniądze zainwestować również na koncie oszczędnościowym. Najlepsze konto oszczędnościowe również da zarobić sporo: około 6% w skali roku. Ale tam pamiętajmy, że oprocentowanie jest zmienne, więc  jak stopy rynkowe będą rosły, to ich atrakcyjność również.
Lokując pieniądze na lokatach nie zapomnij o kredytach, jeśli takowe posiadasz. Kredyty hipoteczne, czy kredyty gotówkowe już mogą cię drożej kosztować. Stawki rynkowe WIBOR w ostatni miesiącach wzrosły, więc twój kredyt mógł również podrożeć. Sprawdź, więc swój wyciąg z banku i zobacz, czy płacisz już więcej. Wkrótce przedstawię najlepsze kredyty mieszkaniowe. One nie muszą drożeć, bo banki obcinają marże kredytowe. Ale o tym w oddzielnym tekście.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca