Ranking lokat w EUR

Decydując się na jakąkolwiek formę inwestycji kierujemy się zyskiem, a więc ile z danej inwestycji będziemy mieli realnych pieniędzy. Nie wszyscy jednak chętnie ponoszą ryzyko związane z inwestycją zaoszczędzonych pieniędzy. Większość z nas lokuje je po prostu na koncie oszczędnościowym, nie wybierając żadnej lokaty. Ale wówczas pieniądze po prostu nie zarabiają na nas. Taka możliwość opłaca się tylko bankom. Jednak coraz więcej społeczeństwa przekonuje się do tego, aby zaoszczędzone pieniądze inwestować w lokaty bankowe.
Coraz więcej osób uważnie też śledzi ranking lokat w poszczególnych bankach i  wie jak wybrać najlepszą lokatę. Niektórzy decydują się na lokaty bankowe w obcej walucie, np. w  EUR.
–  Jest  to związane z ryzykiem kursu waluty, ale czasami warto podjąć takie ryzyko- – twierdzi doradca finansowy jednej z firm doradczych. – Na pewno obserwując ranking lokat  EUR znajdziemy kilka ciekawych ofert lokat bankowych właśnie w EUR.

Ranking lokat w EUR na 1 miesiąc przy wpłacie 1000PLN

1.    Polbank EFG – 1%
2.    BOŚ – 0,8%
3.    Millennium – 0,8%
4.    Nordea  Bank – 0,75%
5.    Bank  BPH – 0,6%

Ranking lokat w EUR na 3 miesiące przy wpłacie 1000 PLN

1.    Polbank  EFG – 2,5%
2.    Getin Noble Bank – 2%
3.    Bank BPH -1%
4.    BOŚ – 0,9%
5.    Nordea Bank – 0,9%

Ranking lokat w EUR na 1 rok przy wpłacie 1000 PLN

1.    Polbank EFG -3%
2.    Genin Noble Bank – 2,75%
3.    Alior Bank – 2,5%
4.    Bank  Pocztowy – 1,5%
5.    Millennium – 1,5%

Decydując się za złożenie jakiejkolwiek lokaty musimy brać pod uwagę realną stopę procentową. Obserwując ranking lokat stwierdzamy, że największe zyski przynosi nam lokata długoterminowa, a największe oprocentowanie lokat bankowych zapewnia Polbank EFG. Oczywiście im wyższa kwota wpłaty na lokatę, tym i zyski są większe. Nie mamy jednak wątpliwości, że ranking lokat w EUR bardzo nam pomaga w wyborze lokaty najbardziej dla na opłacalnej.