Ranking kont internetowych

Listopad 17
13:12 2011
Oceń ten artykuł

Internet jest dzisiaj nie tylko źródłem wiedzy i rozrywki. Do cyberprzestrzeni przenoszą się również wszelkiego rodzaju usługi finansowe. Globalna wioska stała się idealnym kanałem dystrybucji, który zaoszczędza energię i pieniądze. Wirtualny rynek ma dzisiaj ogromne udziały we wszystkich sektorach gospodarczych. Korzystają na tym banki, które dzięki internetowym rozwiązaniom notują znaczny wzrost w kwestii pozyskiwania nowych klientów.

Do niedawna hasło „kredyt przez internet”, czy „konto przez internet” budziło zainteresowanie. Dzisiaj obojętnie przechodzimy obok takich propozycji, bowiem stało się to codziennością. Monitorowanie i kontrola finansów z wygodnego fotela wdarła się w nasze życie, nie wyobrażamy sobie ponownego stania w bankowych kolejkach. Konta internetowe stają się więc coraz częściej spotykanym rarytasem wśród bankowych produktów. Stricte internetowe banki pokusiły się nawet o eliminację wszelkiego rodzaju znamion dawnej bankowości. Dzięki temu mogą zminimalizować opłaty za prowadzenie rachunku. Jest to wygodne z punktu widzenia zarówno klienta jak i operatora bankowego. Dzisiaj postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się rachunkom on-line. Oto ranking kont internetowych.

Ranking kont internetowych:

Od wielu miesięcy w tej kwestii prym wiedzie nowoczesny mBank. Jest to instytucja, która działa wyłącznie na platformie on-line. Większość operacji na rachunku jest darmowa: przelewy bankowe, użytkowanie karty, wypłaty z bankomatów. Klient ma do dyspozycji ok. 4000 bezpłatnych bankomatów. Aby móc z nich korzystać w sposób bez prowizyjny należy uiścić opłatę w wysokości 5 PLN. Nie jest to dużo zważywszy na fakt jak wysokie potrafią być prowizję za wypłatę środków. Ranking kont internetowych na drugim miejscu przewiduje rachunek w Inteligo. Jest to bank, który zapoczątkował w naszym kraju erę bankowości elektronicznej. Funkcjonalności w obrębie tej instytucji są porównywalne do mBanku jednak opłaty za korzystanie z konta są minimalnie wyższe.

Dostęp do swojego konta osobistego za pośrednictwem internetu jest już niemal standardem oferowanym przez każdy banka. W zasadzie coraz częściej wybieramy konto pod względem kosztów za internetowe transakcje. Konto osobiste posiada co druga osoba. Jest nie tylko wygodne ale również pracodawcy coraz częściej wymagają od sowich pracowników konta na które mogą przelewać wynagrodzenie. Konto osobiste oferują zarówno tradycje banku, jak również takie, które swoją działalność opierają wyłącznie na internecie. Także osoby, które nie chcą lub nie muszą mieć bezpośredniego kontaktu z bankiem, w którym mają konto mogą założyć rachunek w banku internetowych. Niekiedy konta internetowe są duże tańsze od tych tradycyjnych ponieważ, utrzymanie banku internetowego jest dużo tańsze, przez co może on oferować sowim klientom korzystne warunki. Ranking kont internetowych. Jeśli zależy nam na jak najtańszym koncie internetowym, powinniśmy skorzystać z pomocy rankingu. Ranking kont internetowych możemy znaleźć oczywiście w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądaną frazę. Ważne jest aby korzystać z aktualnych informacji. W tym celu należy jedynie sprawdzić datę publikacje danego zestawienia. Ranking kont internetowych wyselekcjonuje za nas najbardziej korzystne oferty. Dzięki temu nie musimy sprawdzać ofert każdej z osobna i wyszukiwać informacji na stronach banków.

Banki internetowe aktualnie świadczą usługi na wysokim poziomie. Upodobniły się do tych tradycyjnych i oferują szeroki pakiet produktów. Dlatego zanim zdecyduje się na konto osobiste warto przemyśleć czy nie bardziej opłaca się założenie konta w banku internetowym. Jak wspomniano wyżej banki te oferują bardzo korzystne warunki założenia konta, niskie opłaty za transakcje i prowizje za prowadzenie konta.

Konto w banku powoli staje się standardem naszych czasów. Banki oferują nam wiele rodzajów kont internetowych. Poza tym konto osobiste możemy założyć nie ruszając się nawet z domu. Wszystko to za sprawą banków, które opierają swą działalność w sieci.

Wybierając ofertę konta bankowego należy rozważyć zarówno oferty banków tradycyjnych jak również internetowych. niekiedy oferty tych drugich są o wiele atrakcyjniejsze. Jak więc porównać ze sobą wiele ofert jednocześnie? Wszystko może odbyć się w przeciągu paru chwil.

Konto bankowe uprawnia nas do zlecania wielu transakcji, takich jak przelewy papierowe czy internetowe. Dzięki rachunkom osobistym możemy dokonywać płatności bezgotówkowych, a to wszystko za sprawą kart płatniczych. Warto również zaznaczyć, że niektórzy pracodawcy wręcz wymagają od swoich pracowników konta osobistego, na które mogą przelewać wynagrodzenie. Firmy również posiadają konto w banku ponieważ usprawnia to funkcjonowanie księgowości firmy.

W jakim banku więc założyć konto w banku internetowym czy w tradycyjnym banku? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od opłat za usługi. Aby porównywać ze sobą koszty konta internetowego a koszty kont zakładanych w zwykłych bankach warto sprawdzić ranking ofert.

Ranking kont internetowych.

Ranking kont internetowych klasyfikuje oferty banków, aktualnie dostępnych i budzących zainteresowanie. Z pewnością cechą wspólną dla przeznaczonych ofert jest ich cena. Ranking kont internetowych zazwyczaj przedstawia najlepsze oferty bowiem trudno jest w jednym rankingu zebrać wszystkie dostępne oferty. Warto porównać ze sobą ranking kont internetowych z rankingiem oferującym zwykłe konta bankowe. Dzięki temu wybór oferty będzie oferty staje się dużo łatwiejszy, z pewnością pomoże wyselekcjonować najtańsze oferty bankowe.