Ranking kart kredytowych maj 2016

Maj 31
14:36 2016
Oceń ten artykuł

Czy wszystkie karty kredytowe wiążą się z dużymi kosztami? Czy za każą kartę kredytową trzeba płacić? Okazuje się, że nie. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie 10 kart kredytowych całkowicie darmowych.

Niestety oferowanie produktu za darmo przez banki to coraz rzadziej spotykane rozwiązanie. Instytucje finansowe walczą z niskimi stopami procentowymi, z dużą konkurencją i borykając się z podatkiem bankowym, szukają źródeł zarobku, gdzie tylko mogą. Coraz mniej funkcjonuje na rynku zupełnie darmowych kont osobistych, za kartę płatniczą najczęściej można nie płacić, gdy spełni się ściśle wymagania banku. Sprawdźmy, z których kart kredytowych można korzystać za darmo.

Najlepsze karty kredytowe na rynku

Lp.Wystawca kartyKarta kredytowaMaksymalny limit na karcieOkres bezodsetkowyOprocentowanie w skali roku
Ranking kart kredytowych: maj 2016
1.Dinners ClubDinners Club PREMIUM10 tys. zł59 dni8%
2.Deutsche Bank PolskaKarta IQ World MasterCard150 tys. zł56 dni9%
3.Bank Pekao SAPekao Mastercard Credit Gold50 tys. zł55 dni10%
4.EurobankVISA Gold Home50 tys. zł52 dni10%
5.Bank BPSVISA Gold50 tys. zł56 dni10%
6.Raiffeisen PolbankPierwsza Karta Kredytowa MasterCard10 tys. zł56 dni10%
7.Bank PekaoPekao VISA Credit Silver20 tys. zł55 dni10%
8.Bank BPSKarta kredytowa BPS VISA Credit

 

20 tys. zł51 dni10%
9.Raiffeisen PolbankWygodna Karta Kredytowa VISA50 tys.zł56 dni10%
10.ING Bank ŚląskiWygodna Karta Kredytowa VISA200 tys. zł52 dni10%

Kto na podium?

Czołówka naszego zestawienia to przede wszystkim wygodne narzędzia płatnicze, źródło szybkiego i taniego kredytu (długie okresy bez odsetkowe od 55 do 59 dni), ale także dodatkowe korzyści. W przypadku Dinners Club Premium mamy do dyspozycji nie tylko 59 dni darmowego kredytu i niskie oprocentowanie pożyczki po tym okresie, ale również liczne korzyści, jak ubezpieczenie podróżne, od kradzieży, opieka osobistego Consierge, który pomaga na przykład w zakupie biletów i dokonywaniu rezerwacji. Każdy właściciel tej karty może także korzystać z programu lojalnościowego, dzięki któremu można liczyć na dodatkowe udogodnienia w podróży (na przykład oczekiwanie na samolot w strefach dla VIP-ów).

Ciekawe rozwiązania oferuje także druga w zestawieniu karta kredytowa od Deutsche Banku Polska. Można korzystać ze Strefy Rabatów, co w praktyce oznacza możliwość otrzymania obniżek w sklepach, hotelach czy restauracjach. Na pewno jest to odpowiednia karta dla miłośników golfa – uprawnia do zniżek na polach golfowych w Polsce.