Ranking kart kredytowych maj 2016

Maj 31
14:36 2016
Ranking kart kredytowych maj 2016
Oceń ten artykuł

Czy wszystkie karty kredytowe wiążą się z dużymi kosztami? Czy za każą kartę kredytową trzeba płacić? Okazuje się, że nie. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie 10 kart kredytowych całkowicie darmowych.

Niestety oferowanie produktu za darmo przez banki to coraz rzadziej spotykane rozwiązanie. Instytucje finansowe walczą z niskimi stopami procentowymi, z dużą konkurencją i borykając się z podatkiem bankowym, szukają źródeł zarobku, gdzie tylko mogą. Coraz mniej funkcjonuje na rynku zupełnie darmowych kont osobistych, za kartę płatniczą najczęściej można nie płacić, gdy spełni się ściśle wymagania banku. Sprawdźmy, z których kart kredytowych można korzystać za darmo.

Najlepsze karty kredytowe na rynku

Lp. Wystawca karty Karta kredytowa Maksymalny limit na karcie Okres bezodsetkowy Oprocentowanie w skali roku
Ranking kart kredytowych: maj 2016
1. Dinners Club Dinners Club PREMIUM 10 tys. zł 59 dni 8%
2. Deutsche Bank Polska Karta IQ World MasterCard 150 tys. zł 56 dni 9%
3. Bank Pekao SA Pekao Mastercard Credit Gold 50 tys. zł 55 dni 10%
4. Eurobank VISA Gold Home 50 tys. zł 52 dni 10%
5. Bank BPS VISA Gold 50 tys. zł 56 dni 10%
6. Raiffeisen Polbank Pierwsza Karta Kredytowa MasterCard 10 tys. zł 56 dni 10%
7. Bank Pekao Pekao VISA Credit Silver 20 tys. zł 55 dni 10%
8. Bank BPS Karta kredytowa BPS VISA Credit

 

20 tys. zł 51 dni 10%
9. Raiffeisen Polbank Wygodna Karta Kredytowa VISA 50 tys.zł 56 dni 10%
10. ING Bank Śląski Wygodna Karta Kredytowa VISA 200 tys. zł 52 dni 10%

Kto na podium?

Czołówka naszego zestawienia to przede wszystkim wygodne narzędzia płatnicze, źródło szybkiego i taniego kredytu (długie okresy bez odsetkowe od 55 do 59 dni), ale także dodatkowe korzyści. W przypadku Dinners Club Premium mamy do dyspozycji nie tylko 59 dni darmowego kredytu i niskie oprocentowanie pożyczki po tym okresie, ale również liczne korzyści, jak ubezpieczenie podróżne, od kradzieży, opieka osobistego Consierge, który pomaga na przykład w zakupie biletów i dokonywaniu rezerwacji. Każdy właściciel tej karty może także korzystać z programu lojalnościowego, dzięki któremu można liczyć na dodatkowe udogodnienia w podróży (na przykład oczekiwanie na samolot w strefach dla VIP-ów).

Ciekawe rozwiązania oferuje także druga w zestawieniu karta kredytowa od Deutsche Banku Polska. Można korzystać ze Strefy Rabatów, co w praktyce oznacza możliwość otrzymania obniżek w sklepach, hotelach czy restauracjach. Na pewno jest to odpowiednia karta dla miłośników golfa – uprawnia do zniżek na polach golfowych w Polsce.