Ranking banków 2010

Listopad 16
22:21 2011
5 (100%) 1 vote

Koniec każdego roku to przełomowy czas. W tym okresie porównywane są różnego rodzaju produkty począwszy od muzyki a skończywszy na finansach. Owe zestawienia nie omijają także kwestii banków. Rankingi kreowane są na podstawie wielu wytycznych takich jak: poziom zadowolenia klientów, wzrost aktywów, opłacalność produktów finansowych i wiele innych. W gwoli przypomnienia chcielibyśmy przypomnieć dzisiaj wszystkim czytelnikom kondycje poszczególnych instytucji finansowych w roku 2010.

Ranking banków 2010

Baki można porównywać na przestrzeni wielu kategorii. Jedną z nich jest jakość świadczonych usług w kontekście kredytów, lokat oraz rachunków bankowych. Według większości zestawień królował mBank jako najbardziej uniwersalny i elastyczny bank. Najwięcej punktów zdobył dzięki formie konta bankowego, które z roku na rok zyskuje sobie rzesze zwolenników. Jest to całkowicie internetowe i bezpłatne konto, gdzie większość procedur nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Kolejnym atutem owego banku jest możliwość darmowej wypłaty środków z ponad 4000 bankomatów na ternie naszego kraju. Ranking banków 2010 wyróżnił także Alior Bankl, który klienci postrzegają jako prestiżowy i odpowiedzialny za finanse swoich klientów. Według większości opinii jakość obsługi klienta o owej placówce jest najwyższa ze wszystkich instytucji bankowych. Nie bez znaczenia są również profity jakie daje rachunek bankowy połączony z pakietem assistance. Pozytywnie  odebrany został również BZ WBK, który w ramach strategii CSR stworzył serię bankomatów dedykowaną osobom niewidomym. Odpowiedzialny biznes zjednuje sobie co roku coraz większe poparcie.

Wygląda na to, że rosną notowania niewielkich instytucji bankowych takich jak Idea Bank czy Meritum bank. Spowodowane jest to wysokimi oprocentowaniami lokat bankowych, które z kwartału na kwartał są w tych placówkach coraz wyższe.