Poznaj regulamin

Maj 19
04:26 2010
Oceń ten artykuł

Rynek kredytów bankowych,  lokat,  kart kredytowych, są bardzo ważne w naszym codziennym życiu, ponieważ na co dzień w nich uczestniczymy. Właśnie poprzez kredyty bankowe, lokaty, konta oraz karty kredytowe, bez których już nie potrafimy wyobrazić sobie naszego życia.  Często twierdzi się, że mimo dużego popytu na karty kredytowe nadal ich ilość w obsłudze jest stosunkowo niewielka. No jeżeli pona 10 milionów wydanych kart jest ilością niewielką, to oczywiście mamy ich w swoich portfelach niewiele. Ale trzeba też powiedzieć, że od kiedy banki wpadły w kłopoty za pośrednictwem  tak zwanych złych kredytów, wśród których są też pobrane za pośrednictwem kart kredytowych, banki zaprzestały już typowego dla siebie rozdawnictwa plastikowych pieniędzy. Nie oznacza to oczywiście, że całkowicie zrezygnowały z tej oferty, ale są już o wiele ostrożniejsze. Przykładem niech będzie wycofanie z obiegu ponad 200 tysięcy kart, których właściciele nie poczuwali się do obowiązku spłacania swoich zobowiązań. Z pewnością nie znali zasad korzystania z kart kredytowych, obcy im także był regulamin kart kredytowych. A taki od początku istnieje i zwykłą głupotą byłoby nie zapoznać się z jego zapisami.
– Mimo, iż banki w dość drastyczny sposób ograniczyły wydawanie kart kredytowych zainteresowanie tym rynkiem nie spada. Zadziwiające,  że wielu właścicieli kart kredytowych nadal przyznaje się, że nie rozumie zasad korzystania z kart kredytowych, że obcy jest im regulamin kart kredytowych, że nie wie co oznaczają terminy bezodsetkowe, itd. Stąd późniejsze nieporozumienia przy rozliczeniach z bankami i kłopoty finansowe klientów. Ale mimo tej niewiedzy korzysta z nich coraz więcej osób. Jest też zasada, o której najczęściej zapominamy: nie każda karta jest dla każdego tak samo korzystna i to powinniśmy sobie wreszcie uzmysłowić. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i do tych możliwości powinniśmy dobierać wszystkie oferty bankowe, w tym także karty kredytowe – twierdzi doradca finansowy.
I ma rację. Poza tym zawsze zaczynajmy przegląd ofert od rankingów oraz banków internetowych, bowiem rankingi dadzą nam odpowiedź na pytanie w jakich bankach powinnismy szukać najlepszych ofert, a banki internetowe dają pewność na najniższe koszty wydania i utrzymania kart. Ciekawą ofertę ma na przykład mbank oraz multibank. W mbanku nie płaci się za jej wydanie i za prowadzenie, limit kredytowy sięga nawet 50 000 złotych, bardzo niskie jest jej oprocentowanie /nawet 0%/, atrakcyjne są też zniżki i bonusy. Nie wykluczone, że podobne, może nawet lepsze produkty mają inne banki, ale karta kredytowa mbanku z pewnością należy w chwili obecnej do jednych z najbardziej atrakcyjnych ofert. Jednakże z ostatniego rankingu wynika, że najlepsze oferty kart kredytowych mają alior bank i bgż. Wszystko jednak zależy od interpretacji i doboru.