Porównanie kont bankowych

Luty 20
11:26 2012
Porównanie kont bankowych
4 (80%) 1 vote

Wybór kont bankowych w naszym kraju jest bardzo duży. Każdy bank ma w swojej ofercie nie jedno a kilka kont bankowych. Czasami trudno zdecydować się na konkretną ofertę. Na szczęście istnieją pomoce internetowe takie jak porównywarki czy rankingi kont.

Osobiste konto w banku jest już nie ma standardem dzisiejszych czasów. Jest nie tylko wygodne, wymagają go nasi pracodawcy, którzy przelewają wynagrodzenia na konta bankowe. Wybierając konto musimy zwrócić uwagę nie tylko na koszty z nim związane ale również na szybkość obsługi.

Niestety niektóre banki reklamują swoje konta jako darmowe, po czym okazuje się, że konta owszem są darmowe jednak jeżeli spełnimy określone warunki. Wybierając konto musimy zwrócić uwagę nie tylko na koszty zanim związane ale również na takie aspekty jak gęstość bankomatów naszego banku. Wypłacanie pieniędzy o każdej porze dnia i nocy jest jednym udogodnień posiadania konta. Ważne jest również szybkość dopierania przelewów. Nikt nie lub przecież czekać na swój przelew parę dni.

Porównywarka kont bankowych.

Porównywarka kont bankowych to jedno z internetowych narzędzi, dzięki, któremu każdy kto chce wybrać konto w banku ma ułatwione zadanie. Porównywarka kont bankowych działa na zasadzie wpisywania w poszczególne pola parametrów konta jakie nas interesuje. Po uzupełnianiu wszystkich wymaganych pól. Takich jak oprocentowanie konta porównywarka odnajdzie oferty spełniające nasze wymagania. Poza porównywarka warto również sprawdzić jak klasyfikują się dane oferty w rankingach kont. Ranking kont bankowych w przeciwieństwie do porównywarki zestawia najlepsze, aktualnie dostępne rachunki osobiste. Porównywarka kont bankowych wraz z rankingiem kont mogą być jedynymi i skutecznymi pomocami,dzięki, którym zdecydujemy się na ofertę bankowa.

Przerażają Cię haczyki, ukryte koszty i niejasności w umowie o konto bankowe? Banki często wykorzystują niewiedzę swoich klientów w celu podpisania kolejnej mało korzystnej umowy. Nie musisz śledzić wszystkich ofert bankowych i analizować każdej propozycji z osobna. Już dzisiaj możesz skorzystać z narzędzia „Porównanie kont bankowych”.

Internet obfituje w szereg różnego rodzaju aplikacji, które ułatwiają życie konsumentom. Jednym z takich systemów jest Porównanie kont bankowych, czyli ranking najlepszych ofert instytucji bankowych, które weszły w życie w styczniu 2012 roku. Dzięki tego rodzaju zestawieniom klienci w prosty sposób mogą porównać najistotniejsze parametry poszczególnych rachunków. Konto bankowe jest dzisiaj koniecznością. Każdy z nas musi być w posiadaniu owego instrumentu. Jeżeli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie podać naszego numeru rachunku bankowego to możemy być pewni, że będziemy mieli trudności z otrzymaniem wypłaty czy stypendium naukowego. Według niezależnych rankingów rok 2012 oferuje jeszcze więcej bezpłatnych rachunków bankowych. Przykładem jest konto osobiste w Deutsche Banku. Prowadzenie konta, przelewy i użytkowanie jest w tym kontekście bezpłatne. Wszystkie bankomaty na świecie są do dyspozycji klienta , który za wypłaty środków nie płaci ani grosza prowizji. Inną ciekawą propozycją jest konto Direct w ING Banku Śląskim. W tym przypadku również nie poniesiemy kosztów związanych z prowadzeniem i przelewami. Jeżeli chodzi o bankomaty to BZ WBK, Cash4YoueCard, Euronet
+ wszystkie zagraniczne są darmowe. Podium uzupełni eKonto w mBanku. Największy bank internetowy oferuje swoim klientom zero kosztów oraz darmowe bankomaty za drobną opłatą 5 PLN w skali miesiąca. Na uwagę zasługują rachunki osobiste w takim banku jak Volkswagen Bank oraz Alior Bank.

Konto bankowe jest standardem dzisiejszych czasów. Może je założyć każdy kto ukończył 13 rok życia. Jeden bank posiada kilka rodzajów kont skierowanych do konkretnej grupy odbiorców. Jak więc wybrać konto, które będzie spełniało nasze wymagania?

Wybór może nie być prosty zważywszy na to ile banków działa w naszym kraju. Na szczęście w dobie internetu nie musimy chodzić od banku do banku i sprawdzać oferty, poszukiwania konta osobistego można oprzeć wyłącznie na internecie.

Porównanie kont bankowych należy zacząć od sprawdzenia najlepszych ofert w rankingach. Takie zestawienia można znaleźć między innymi na comperia.pl . Nie mniej jednak rankingi mogą być mało szczegółowe i nie zawierać porównania wszystkich opłat. Dlatego warto zastanowić się na czym nam najbardziej zależy. Porównanie kont bankowych to również porównanie funkcji oferowanych przez banki.

A więc jeśli często wypłacamy pieniądze a bankomatów należy sprawdzić ile wynoszą prowizje związane z wypłatą gotówki z innego banku niż macierzysty. Mowa tu o bankomatach typu cach for you czy euronet. Nie wszystkie banki bowiem maja podpisaną umowę z tymi bankomatami, dlatego pole manewru co do wypłacania gotówki znacznie się zmniejsza.

Ważny jest również dostęp do konta przez internet, jest to już standard, którym dysponują wszystkie banki. Nie mniej jednak opłaty związanie z posiadaniem takiego konta mogą się znacznie różnic w kilu bankach. Porównanie kont bankowych musi opierać się również na tym.

Warto również dowidzieć się czy posiadanie konta w danym banku daje nam jakiej przywileje co do uzyskania innych produktów banku. Niektóre banki bowiem oferują korzystniejsze warunki kredytu lub lepiej oprocentowane lokaty posiadaczom kont osobistych, a więc stałym klientom.

Porównanie kont bankowych jak widać to nie tylko koszty za samo posiadanie konta ale również za inne usługi z nim związane.

Konto bankowe nie jest dzisiaj dla nikogo żadnym rarytasem. Każdy, kto jest nim zainteresowany może je otworzyć w ciągu zaledwie kilku minut poprzez internet. Mimo tego, że niektóre rachunki są bardziej promowane przez media zaś inne mniej to nie oznacza, że o których jest najgłośniej są najkorzystniejsze.

Jak wiadomo kampanie reklamowe w mediach nie są tanie. Są wręcz horrendalnie drogie. Dokładnie wyprofilowana kampania reklamowa wymaga nie tylko wielu godzin gorliwej pracy , ale także ogromnego budżetu. Nie każdy bank może sobie na to pozwolić. Czy to oznacza zatem, że mnie reklamowane produkty i usługi bankowe są mniej ciekawe? Oczywiście , że nie! Jak wiadomo od wielu lat liderem wszelkich rankingów jest niezastąpiony mBank. Ma on większe powodzenie ze względu na o, że nie wymaga od konsumentów wielu godzin poświęconych na spełnianie szeregu formalności i procedur. Mimo to na uwagę zasługuje również niewielki oddział bankowy, o którym ostatnio jest coraz głośniej. Jest nim Idea Bank. Konto Idealne jest to rachunek, który dedykowany jest wszystkim tym, którzy nie chcą płacić wysokich prowizji za korzystanie z podstawowych funkcjonalności jakie daje konto bankowe. Konto w Idea Banku cechuje się następującymi parametrami:
Porównanie kont bankowych

• Brak opłaty za prowadzenie rachunku
• 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
• Bezpłatna karta płatnicza
• 0 zł za wszystkie przelewy przez internet.
Dodatkowe korzyści płynące z KONTA IDEALNEGO:
• Rachunek zdalny – szybko i wygodnie,
• Redukcja procedur,
• bezpieczeństwo środków – gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
Otwarcie rachunku w Idea Banku jest banalnie proste:
• Należy jedynie dopełnić formalności w kwestii wniosku on-line
• Na podany we wniosku adres mailowy dojdzie mail z potwierdzeniem złożenia wniosku
• Kurier kontaktuje się w celu uzgodnienia terminu spotkania i podpisania umowy
• Na Państwa adres e-mail otrzymają Państwo informację o aktywacji konta.

Możliwość dysponowania własnym kontem bankowym ma w naszym kraju już gimnazjalista. Banki od pewnego czasu skupiają swoje działania na osobach młodych, które stanowią dla nich nieoszlifowany diament. Ów potencjał przekłada się bezpośrednio na wyrobienie lojalności względem marki i uzależnienie młodego człowieka od swoich usług. Jest to skuteczna strategia zwłaszcza jeżeli chodzi o polski naród. Wielu z nas przepłaca bowiem na swoim koncie bankowym ponieważ nie lubimy zmian. Ten „defekt” postanowiły wykorzystać banki.

Rachunek osobisty to dzisiaj żaden przywilej. Od kiedy posiadanie własnego konta w banku stało się koniecznością instytucje finansowe zaostrzyły rywalizację na polu depozytów. Konkurencja widoczna jest zwłaszcza wśród ofert skierowanych dla ludzi młodych, z których większość już w okresie studiów rozpoczyna pracę. Jest to pewien czynnik, który determinuje chęć ( a nawet potrzebę) otwarcia konta bankowego. Porównanie kont bankowych o trudna sztuka bowiem propozycje banków są dzisiaj sfokusowane na konkretnych grupach docelowych. Względem nich dobierają także parametry. Oczywistym jest, że konto firmowe będzie zasobne w bezpłatne przelewy do ZUS czy US. W kontekście konta dla młodych ważne są darmowe wypłaty środków i nie prowizyjne przelewy. Osoby o wyższym statusie materialnym mogą sobie natomiast pozwolić na dodatkowe bonusy do rachunku w zamian za regularne i przede wszystkim wysokie wpływy na konto. Jako, że ostatnim trendem wśród instytucji finansowych jest promocja usług dla osób młodych, dzisiaj przeprowadzimy porównanie kont bankowych dla młodzieży.

Porównanie kont bankowych

Od wielu miesięcy prym pod względem stale dołączających nowych klientów wiedzie mbank. Ten stricte internetowy bank kusi konsumentów niskimi opłatami i mnogością usług. Jego priorytetowym produktem jest konto bankowe dla młodzieży o nazwie IzzyKonto. Jest to rachunek, na który może pozwolić sobie już 13 latek. Opłaty za korzystanie są minimalne, nastolatek ma bowiem do dyspozycji darmowe przelewy bankowe, wypłaty z bankomatów, użytkowanie karty. Rodzice mają pełny wgląd w historie transakcji swojego dziecka.