Porównanie banków-czy jest bank uniwersalny

W Polsce jest kilkanaście milinów kont i większość z nas posiada po kilka kont w różnych bankach. Banków do wyboru też mamy sporo szczególnie jeśli wrzucimy do jednego worka również banki spółdzielcze. Czy porównanie banków ma sens i jest możliwe? Czy jest najlepszy bank, taki uniwersalny dla wszystkich produktów?

Chciałbym na początek wszystkim klientom uświadomić, że prawie 100 procent banków działających w Polsce to banki uniwersalne. Tzn. takie, które przede wszystkim oferują rozwiązania dla klientów indywidualnych jak i firm (konta, kredyty, lokaty itp.). Oczywiście patrząc z tej perspektywy najbardziej uniwersalnym bankiem jest PKO BP czy Pekao SA bo u nich można znaleźć wszystkie bankowe produkty i to dla tych małych i dużych klientów. To jak w takiej sytuacji porównać banki? Jakie przyjąć kryterium, żeby wybrać ten który będzie dla mnie bankiem głównym?

Szczerze mówiąc nie wiem. Nie chodzi przecież o to by wszystkie produkty mieć w jednym banku. Za dużo banków to też niedobrze-trzeba wszystkiego pilnować PIN, hasła, dokumenty no i jeszcze dodatkowe opłaty. Ale posiadanie wszystkich produktów w jednym banku też nie jest możliwe jeśli chcemy posiadać najlepsze lokaty, najtańsze i najbardziej funkcjonalne konta i najtańsze kredyty.

Ja sam posiadam 4 konta bankowe. W jednym banku mamy tylko kredyt studencki bo tylko ten bank chciał mi go udzielić. Próbowałem w tym banku (BZWBK) mieć coś więcej ale sieć bankomatów tego banku była tak mała, że odechciało mi się aktywnie korzystać z posiadanego tam konta. W innym banku mam kredyt hipoteczny. W jeszcze innym 2 konta osobiste i kartę kredytową-te akurat usługi służą mi do codziennego zarządzania swoimi  finansami osobistymi. Czy to mnie za dużo nie kosztuje? Na razie nie, ale może ostatnia fala podwyżek opłat bankowych dotknie mnie.

A jak wybierałem te banki? Nie robiłem jakiegoś skomplikowanego porównania. Kredyt hipoteczny wybrałem w banku, który na owe czasy proponował jak najlepsze warunki dla moich parametrów. Konto wybrałem przede wszystkim ze względu na funkcjonalność i bankowość internetową. Nie chciałem tracić czasu na porównywanie tych wszystkich opłat związanych z prowadzeniem konta. A i jeszcze chcę dodać, że jestem bardzo zadowolony…

Wolf

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca