Porównaj zanim wybierzesz

Styczeń 29
08:55 2010
Oceń ten artykuł

Lokaty bankowe przestały kusić wysokim oprocentowaniem, koszty ich utrzymania rosną, nic więc dziwnego, że chętnych na nie jest coraz mniej. Banki też niespecjalnie interesują się tą sferą swojej działalności, stąd stale zmniejszające się oprocentowanie depozytów bankowych. Mimo to i przy odrobinie dobrej woli można jeszcze coś interesującego dla siebie wybrać.
– Można, mimo tego, iż wiele osób woli tak zachwalane ostatnio przez banki konta oszczędnościowe. Niektóre są nawet lepiej oprocentowane niż wiele lokat. Banki zachwalają ten system oszczędzania, ponieważ na tym zarabiają konkretne pieniądze – na lokacie już niekoniecznie. Tymczasem nikt nie mówi, że od oprocentowania kont oszczędnościowych tak samo pobierany jest podatek. Zaletą kont oszczędnościowych jest to, że w przeciwieństwie do lokat bankowych można z nich wybierać pieniądze. Ale nikt też przy tym nie wspomina, że ilość takich operacji jest ograniczona i nie można wybierać z kont oszczędnościowych gotówki bez końca. Trzeba pamiętać, że są to konta oszczędnościowe. Wracając do lokat to jak wspomniałem można jeszcze coś interesującego dla siebie jeszcze znaleźć, ale trzeba przeglądać oferty, porównywać, lokaty bankowe oprocentowanie to najlepszy sposób na znalezienie najlepszej oferty. Odradzałbym natomiast lokaty walutowe, których oprocentowanie jest raczej symboliczne – twierdzi jeden z inwestorów na rynku lokat bankowych.
Z pewnością interesującą ofertę przedstawia open finance. Jest to lokata zakładana bez wychodzenia z domu, czyli przez internet. Lokata internetowa oprocentowana jest na 6 procent w skali roku. Jeżeli ktoś śledzi uważnie rynek lokat bankowych, stosuje sprawdzoną metodę – lokaty bankowe oprocentowanie – to z pewnością natrafił na tę ofertę. Oferta obejmuje lokaty 3, 6 i 12 miesięczne, oprocentowanie w skali roku wynosi 6% i wystarczy mieć tylko wolne 500 złotych, a można taki depozyt założyć. Aby tego dokonać należy złożyć przez internet wniosek, na podany we wniosku adres e-mail dostaje się numer rachunku, na który należy pieniądze wpłacić i na ten sam adres dostanie się potwierdzenie dokonania takiej wpłaty. Proste, szybkie i bezpieczne. Podobnych ofert jest więcej. Najczęściej jednak klienci dcydują się na lokaty bez podatku Belki. Są to lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek. Takich ofert też w sieci jest dużo, ale trzeba pamiętać o metodzie lokaty bankowe prównanie, czyli po prostu porównać wszystkie warunki założenia lokaty i wybrać dla siebie najkorzystniejszą.