Polisy, ubezpiczenia komunikacyjne

Styczeń 25
12:26 2012
Oceń ten artykuł

Jakie są polisy ubezpieczające zarówno kierowce jak sam pojazd? Zapewne każdy wie, że obowiązkowym ubezpieczeniem jest Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej czyli pospolite OC. Jednak na jakie polisy może jeszcze liczyć potencjalny kierowca?

Otóż kierowcy mają do wyboru wiele rodzajów ubezpieczeń. Niestety wielu z nich ogranicza się jedynie do wykupienia OC. Sprawdźmy jakie polisy ubezpieczeniowe oferują nam agencje.
Definicja polisy ubezpieczeniowej mówi nam, że jest to umowa zawarta pomiędzy klientem,a towarzystwem ubezpieczeniowym, które w zamian za opłacanie ustalonych z góry rat w razie potrzeby jest zobowiązane do wypłacenia odszkodowania pieniężnego kierowcy lub osoby poszkodowanej.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ubezpieczanie obowiązkowe, które państwo nakłada na każdego kierowcę. W razie kontroli drogowej, kierowca, który nie posiada owego ubezpieczenia może ponieść wysoką karę pieniężną. OC jest ubezpieczeniem, które pokrywa koszty związane z wyrządzeniem szkody drugiej osobie przez kierowce.
Z kolie ubezpieczenie AC czyli Autocassco pokrywa koszty związane z naprawą auta samego kierowcy. W razie wypadku lub awarii drogowej ubezpieczyciel ma obowiązek zapłacenia za szkody powstałe bez winy właściciela auta.
Kierowcy powinni również pomyśleć o ubezpieczeniu NNW czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Są to polisy, które jak sam nazwa wskazuje finansują wszelkie koszty związane z nieoczekiwanym wypadkiem na przykład na drodze.
Polisy komunikacyjne oferuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Jedną z wiodących marek na naszym rynku jest Liberty Direct, amerykańska firma wiodąca prym w Polsce. Liberty Direct oferuje sowim klient korzystne polisy, w tym wiele pakietów, na przykład wykupienie ubezpieczenie OC i AC jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić.