Podatek belki a lokata dzienna

Marzec 19
21:23 2012
Oceń ten artykuł

Lokaty bankowe to dobry sposób an oszczędzanie i zarabianie pieniędzy. Dzięki nim pieniądze wpłacone na konto banku sukcesywnie procentując przynosząc nam odsetki. Istnieje wiele lokat bankowych, jednak prawie wszystkie łączą się z odprowadzeniem od zysku podatku.

Istnieje jednak lokata, która nie wiąże się z podatkiem. Jest to lokata dzienna, którą niektórzy nazywają lokatą bez podatku belki. Z kolei podatek belki to inaczej podatek od zysków kapitałowych. Czy lokaty bez podatku to bezpieczne produkty oraz w jaki sposób działają?
Dzięki lokatom bankowym można zarówno oszczędzać jak również zarabiać pieniądze. Jedyna lokata która nie wiąże się podatkiem jest lokat dzienna, które j odsetki na lokacie dopisywane są każdego dnia. Dzięki temu, że odsetki te nie przekraczają określonej kwoty, nie są oprocentowane. Mimo, ze banki zwinnie wykorzystują lukę w prawie, takie przedsięwzięcie jest całkowicie zgodne z prawem. Podkreślił to sam były już minister finansów Marek Belka. Podatek belki bierze są nazwę właśnie od nazwiska Marka Belki.

Podatek belki, lokaty dzienne, a wybór oferty.

Lokaty bez podatku belki oferują prawie wszystkie banki działające na naszym rynku. Wybór oferty powinien być związany z jej oprocentowaniem. W związku z tym, że istnieje tak wiele ofert, trudno jest sprawdzać każdą z nich oddzielnie. Warto więc skorzystać z pomocy jaką jest porównywarka lokat. Aby z niej skorzystać wystarczy wprowadzić parametry lokaty które nas interesują a porównywarka odnajdzie oferty, które spełniają nasze wymagania.

Podatek belki, a ranking lokat.

Podatek belki nie wiąże się jedynie z lokatą dzienną, dlatego każdy kto nie chce owe podatku opłacać powinien przebierać wyłącznie w lokatach dziennych. Pomocny może okazać się ranking lokat, który klasyfikuje oferty pod względem ich oprocentowania.