Oszcędzajmy z głową

Opinia, że czas pończoch i skarpet, w których najczęściej kiedyś upychaliśmy nasze oszczędności już minął nie do końca okazuje się prawdą. Z informacji analityków rynku finansowego wynika, że w tych skarpetach i pończochach nadal upchane są miliardy złotych. Wprawdzie jest to prawie dziesięciokrotnie mniej niż Polacy mają na kontach bankowych, ale nadal jest to pokaźna kwota, którą przecież można w jakiś bardziej sensowny sposób zagospodarować. Składając je chociażby na konta oszczędnościowe. Dlaczego na konta oszczędnościowe, a nie konta osobiste? Z prostej przyczyny – konta osobiste najczęściej bywają bardzo nisko oprocentowane lub nie oprocentowane w ogóle, natomiast konta oszczędnościowe oprocentowaniem dorównują, a często nawet przewyższają lokaty bankowe.
Tymczasem składanie swoich pieniędzy na nieoprocentowane konta osobiste nie ma najmniejszego sensu. Lepiej składać swoje pieniądze na oprocentowane konta oszczędnościowe.
– Mało, że możemy w każdej chwili wycofać swoje pieniądze, to jeszcze są one już zupełnie przyzwoicie oprocentowane. Na zbliżonym zresztą poziomie jak lokaty bankowe. Ja mam założone takie konto w getin banku i naprawdę jestem zadowolony. Nie wiem jak inni klienci getin banku wypowiadają się na ten temat, ale skoro utrzymują tu swoje konta to znaczy, że im to odpowiada – stwierdził jeden z klientów.
Tymczasem z kontami oszczędnościowymi jest tak samo jak z innymi produktami czy usługami bankowymi. Są oferty mniej i bardziej atrakcyjne, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konta oszczędnościowego warto przejrzeć ostatni ranking kont oszczędnościowych. Najlepszym powodzeniem cieszą się konta z dzienną kapitalizacją odsetek i ranking kont oszczędnościowych pokazuje, że najlepszą ofertę prezentował ostatnio polbank efg, drugi w rankingu był kredyt bank, a trzeci eurobank. Będąc przy kredyt bank należy podkreślić, iż ostatnio bank ten postanowił oprocentować swoje konto osobiste. W chwili obecnej jest to 7 procent i jak wynika z reklamy tego banku jest to najwyższe oprocentowanie konta osobistego w europie. Póki co jednak konta oszczędnościowe są najlepszym wyjście na oszczędzanie gotówki i w miarę uczciwe odsetki.

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca