Oddłużenie, a kredyty konsolidacyjne

Styczeń 11
22:49 2012
Oceń ten artykuł

Co zrobić gdy zaciągnęliśmy parę pożyczek,a teraz mamy trudności z ich spłatą? Trzeba wziąć następną pożyczkę, być może wydaje się to dziwne ale istnieją produkty bankowe, które spłacają nasze poprzednie zadłużenia, a my płacimy mniejsze raty.

Oddłużenie przez bank dotyczy jedynie osób, które nie zalegały zbytnio z ratami i mają „jako taką” zdolność kredytową. Nie oszukujmy się dłużnicy, którzy popadli w niezłe tarapaty raczej nie mogą liczyć na pomoc z banku.
Pierwszym i często wybieranym sposobem na oddłużenie przez bank jest kredyt konsolidacyjny. Jeśli kredytobiorca ma kilka pożyczkę jednocześnie i nie radzi sobie z ich spłat powinien pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Spłaca on wszystkie zadłużenia zamieniać je w jedną dużą ratę. Kredyty konsolidacyjne są często dobrze oprocentowane przez co możemy trochę zaoszczędzić i zacząć na nowo spłacać swoje zadłużenia z „czystą kartą”.

Oddłużenie, a pożyczki społecznościowe.

Jednak gdy jesteśmy dłużnikami, którzy nie mogą liczyć na kredyt z banku powinniśmy pomyśleć o pożyczce społecznościowej. Jest to produkt oferowany przez instytucje finansowe wykwalifikowane w tym zakresie. Oddłużenie, za pomocą pożyczki społecznościowej polega na tym, że w celu spłacenia sowich długów zaciągamy pożyczkę u kilku osób. Osoby, które pożyczają pieniądze traktują taką inwestycje jak lokaty. Dzięki temu, że jedna osoba, pożycza pieniądze od kilku osób jednocześnie, inwestycja jest bardziej bezpieczna.

Oddłużenie, a pożyczki bez zaświadczeń.

Niektórzy próbują wyjść z dołka finansowego poprzez zaciąganie kredytów bez zaświadczeń czy kredytów na dowód. Niestety oddłużenie za ich pomocą może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj tego rodzaju pożyczki są wysoko oprocentowane, można przez nie wpaść w jeszcze większe tarapaty finansowe.