Oddam leasing

Listopad 05
13:29 2011
Oceń ten artykuł

Popularność leasingu sukcesywnie rośnie. Przedsiębiorstwa aby zwiększyć swój kapitał obrotowy inwestują w różnego rodzaju dobra materialne. Tym, którym brakuje funduszy na ten cel dedykowany jest leasing. Jest to nowoczesna forma inwestycji,która nie jest uzależniona od polityki monetarnej. W dobie zawirowań na rynku to ogromny plus.

Leasing przewyższa kredyt w wielu aspektach a przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa. Czynników determinujących wysokość kredytu jest wiele, przede wszystkim na naszych ratach odbija się restrykcyjna polityka walutowa kraju. Polityka ekspansywna może je jednak skutecznie zmniejszyć. Świadczy to zatem o ryzyku, którym obarczony jest kredyt bankowy. Z tego względu coraz więcej firm decyduje się na leasing. W pierwszym półroczy br branża leasingowa zanotowała aż 15 % wzrost. Największy udział w rynku maja w tej kwestii maszyny i środki transportu. Zalet leasingu jest wiele, dlatego coraz częściej przedsiębiorstwa wykorzystują go jako główne źródło finansowania inwestycji. Okres spłaty transz leasingu jest uzależniony od czasu użytkowania. Firmy leasingowe oferują konkurencyjne oferty ubezpieczeniowe dla swoich klientów. Ważnym aspektem dla przedsiębiorców jest fakt, iż leasingodawcy nie uzależniają decyzji o finansowaniu od  sytuacji ekonomicznej firmy.
Oddam leasing, przyjmę leasing

Jednak takie postępowanie może być przyczyna niewypłacalności leasingobiorców. W internecie coraz częściej spotykany jest bowiem wątek pt: ” Oddam leasing”. Osoby , które desperacko szukają zbywców na swoje zobowiązania w większości przypadków okazali się dla firmy leasingowej nie wypłacalni. Działa to także w drugą stronę. Niektórzy konsumenci bowiem pilnie poszukują leasingu.  Może to wynikać z niechęci do wszelkich formalności związanych z procesem przyznania finansowania. Przed każdą inwestycją czy kredytową czy leasingową należy dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i możliwości.