Obliczanie kosztów kredytu

Grudzień 28
11:17 2011
Oceń ten artykuł

Obliczanie kosztów kredytu sprowadza się do analizy wszystkich ofert dostępnych na rynku usług bankowych. Nie jest to łatwe zadanie. Banki nieustannie prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich produktów. Co chwilę słyszymy o nowoczesnym , oszczędnościowym kredycie z mini rata i maksymalnymi korzyściami. Jak efektywnie selekcjonować to co podtykają nam koncerny bankowe?

Planujesz w niedługim czasie podpisać umowę o kredyt? Przed Tobą szereg procesów. Pierwszy zn ich – analiza i odpowiedni wybór banku to najważniejszy krok, który rzutuje na wiele lat spłaty. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać finansowania akurat z tej instytucji, która przypadła nam pierwotnie do gustu. Wielu zdesperowanych Polaków sięga po gotówkę tam gdzie jest taka możliwość nie bacząc na konsekwencje takiego postępowania. Zanim podejmiemy działania czynne warto zastanowić się nad realiami jakie panują na rynku usług bankowych. Narzędziem, które pomoże nam w miarodajnej analizie jest kalkulator kredytowy PKO. Kalkulator kredytowy pozwala obliczyć całkowity koszt kredytu oraz poziom poszczególnych rat kredytowych. Obsługa owego produktu polega jedynie na wpisaniu poszczególnych parametrów potencjalnej pożyczki oraz naszych możliwości finansowych. Wytyczne, na podstawie których system oszacuje koszty naszego kredytu to : Miesięczny dochód gospodarstwa domowego [netto] Liczba osób w gospodarstwie domowym Wysokość miesięcznych rat innych kredytów [PLN] Limity na kartach kredytowych/w kontach osobistych [PLN] Miesięczne wydatki na utrzymanie mieszkania Miesięczne składki ubezpieczeniowe Inne k
Koszty miesięczne Okres spłaty [m-ce]. Kalkulator kredytowy PKO to jedno z pierwszy narzędzi tego typu na polskim rynku. Ów instrument doczekał się szybko swoich odpowiedników w postaci niezależnych kalkulatorów. Dzisiaj każdy bank posiada na swojej stronie www tego typu funkcjonalność.