Najlepszy fundusz emerytalny tego roku

Marzec 12
22:40 2012
Oceń ten artykuł

 Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) od początku 2012 roku notują całkiem przyzwoite wyniki. Dalekie póki co, są od kilkunastoprocentowych zysków, ale dużym plusem jest niewątpliwie fakt, że wszystkie czternaście OFE od początku tego roku zyskują. Najlepszy fundusz emerytalny w tym roku zarobił 6,26%. Taki wynik osiągnął Polsat OFE, który wyprzedził krajowego potentata ING OFE o niemal 1%. ING od początku 2012 roku uzyskało bowiem 5,36%. Wynik 5% dał z kolei trzecie miejsce funduszowi Generali.
Najlepszy fundusz emerytalny w 2012 roku, w okresie od początku działalności, zajmuje miejsce numer 2. Łączny zysk Polsatu, to 226,3%. Z kolei drugi od początku roku ING OFE w klasyfikacji generalnej znajduje się na miejscu pierwszym z wynikiem 229,8%. Trójkę najlepszych zarówno pod względem dwóch ostatnich miesięcy, jak też pod względem całości działalności, uzupełnia Generali. Zysk tego funduszu to 220,5%. Są to obecnie najlepiej zarabiające fundusze emerytalne. Nie oznacza to jednak, że klienci najchętniej wybierają właśnie je. Wyjątek stanowi ING, który jest liderem także, jeśli chodzi o liczbę klientów. Najlepszy fundusz emerytalny podczas ostatniego transferu klientów, zanotował jednak trzecią co do wielkości stratę, bo jego szeregi opuściło ponad trzynaście tysięcy klientów, a tylko siedem tysięcy nowych zostało pozyskanych. Zadziwiające jest, że Polsat, który tak świetnie radzi sobie na polu inwestycyjnym, w ilości klientów zajmuje ostatnie miejsce, a podczas lutowego transferu udało mu się pozyskać jedynie czterdziestu jeden klientów, przy prawie półtora tysiącu straconych! Nie najlepiej, jeśli chodzi o ilość klientów wygląda także Generali, które lokuje się mniej więcej w połowie stawki. Mimo, że w ostatnim transferze fundusz pozyskał prawie osiem i pół tysiąca klientów (stracił przy tym sześć tysięcy dotychczasowych).
Polacy w ostatnim czasie wybierali dość dziwnie, jeśli chodzi o członkostwo w OFE. Najwięcej klientów pozyskały bowiem fundusze z dolnej części tabeli, jeśli chodzi o zarobki – Amplico i Bankowy.