Najlepszy deutsche bank

Mimo pewnego rozluźnienia na rynku kredytowym, o kredyty nadal jest bardzo trudno. Szczególnie jeżeli chodzi o kredyty obrotowe i kredyty inwestycyjne dla firm. To między innymi dlatego wiele firm nie poradziło sobie na rynku i musiało zawiesić swoją działalność lub po prostu zbankrutowało. Prawda jest taka, że tylko rozwój firmy daje gwarancję na większe zyski i utrzymanie się na rynku, a zapewniają to kredyty inwestycyjne. Szkoda, że bankowcy nie otwierają się na finansowanie przedsiębiorstw jak to na przykład robi deutsche bank. Według rankingu magazynu Euromoney Awards for Excellence 2010 w kategorii najlepszy bank inwestycyjny w Polsce, to właśnie deutsche bank okazał się najlepszym bankiem. I to nie tylko chodzi o kredyty inwestycyjne dla firm, o które w tym banku rzeczywiście nie jest tak trudno jak w innych, ale o całość inwestycyjnych działań jakie bank ten w ostatnim okresie podejmował.
– W uzasadnieniu swojego werdyktu redakcja tego pisma wskazała na rewelacyjne wyniki finansowe deutsche banku oraz udany plan działania transformacji, która znacząco obniżyła niebezpieczeństwo bez wywoływania niekorzystnego oddziaływania na zdolność banku do obsługi klientów. A więc jeszcze raz kłaniają się tutaj sprawy inwestycyjne, bowiem bez inwestowania w rozwój firmy, w kolejne przedsięwzięcia biznesowe uzyskanie tak korzystnych wyników nie jest możliwe. Podobnie rzecz ma się z interesami przedsiębiorstw, tylko nowe inwestycje, plany restrukturyzacyjne, modernizacyjne mogą przynieść spodziewany efekt. Pomocne w realizacji tych zamierzeń są właśnie kredyty inwestycyjne, których banki w zasadzie nie udzielają – stwierdził znawca tego rynku.
A szkoda, bowiem dla banków to biznes, ponieważ jak przedsiębiorstwa będą sie rozwijać i pomnażać swoje zyski, część tych pieniędzy trafi do kasy banków. Najlepszym przykładem jest właśnie deutsche bank, który już od dłuższego czasu należy do jednych z najlepiej funkcjonujących na polski rynku finansowym. Jury doceniło wielki zasięg działania deutsche banku i podkreśliło znaczącą biegłość tego banku zarówno w strefie instrumentów rynku kapitałowego jak i papierów dłużnych.
– Z kampanii reklamowej wynika, że kredytami dla firm ma zająć się kredytbank, który oferuje swoim klientom tak kredyty na działalność bieżącą firmy, zabezpieczające jej płynność finansową, a także kredyty inwestycyjne. Przedsiębiorcy z dużą ostrożnością podchodzą jednak do obietnic kredytbanku. Czas pokaże na ile reklama pokryje się z rzeczywistymi ofertami. Poza tym banku tego jakoś nie widać w rankingu Euromoney.