Najlepsze konto dla studenta

Listopad 17
20:32 2011
5 (100%) 1 vote

Instytucje finansowe przyciągają klientów szeroką gamą produktów finansowych. Z każdym miesiącem jesteśmy świadkami „nowinki” finansowej. Niewątpliwie do owych innowacji nie należy już konto dla studenta, które stało się niejako standardem w bankowych prospektach. Coraz więcej młodych ludzi szuka swojego miejsca w bankowej przestrzeni.

Prawie każdy bank posiada w swojej ofercie darmowe konto dla studenta. Wynika to z faktu, że posiadanie rachunku w okresie wyższej edukacji jest dzisiaj koniecznością. To właśnie na nim regularnie pojawia się stypendium lub kieszonkowe. Większość rachunków dla młodzieży uczącej się wyróżnia się zdolnym sterowaniem przez internet. Jest to komfortowe i zarazem tanie rozwiązanie. Wirtualne konto dla studenta pozwala na stały dostęp do środków i wgląd w historie zrealizowanych transakcji. Dokonując wyboru konta warto zadać sobie następujące pytania:w jaki sposób będziemy korzystać z konta, czy satysfakcjonuje nas ostęp do rachunku wyłącznie on-line czy jesteśmy  tj kwestii tradycjonalistami i oczekujemy także fizycznych oddziałów oraz czy planujemy częste wypłaty z bankomatów. Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą dobrać optymalny i najbardziej opłacalny rodzaj konta bankowego. Osoby aktywne, które często podróżują będą z pewnością zainteresowane minimalizacją opłat w kontekście wypłaty środków z bankomatu. Jest to istotna informacja ponieważ nie każda instytucja finansująca oferuje takie usługi. Konto dla studenta to również dostęp do całej gamy produktów bankowych. W związku z tym należy sprawdzić jakość pozostałych usług jak lokata , konto oszczędnościowe czy kredyty. Nie wykluczone  , że w niedalekiej przyszłości będziemy chcieli z nich skorzystać. Zanim podpiszemy umowę z operatorem należy zorientować się we wszystkich ofertach. Pochopnie podjęta decyzja może nas bowiem sporo kosztować.

Dysponowanie kontem bankowym od dawna nie stanowi przywileju a zwykłą konieczność. Wszystkie operacje finansowe dostępne na naszym rynku, są bowiem wykonywane w sposób wirtualny. Trudno obecnie wyobrazić sobie życie bez konta bankowego. Jaki rachunek jest aktualnie najlepszy pod kątem studenckim? Większość z nas wybiera bank pod kątem opinii znajomych lub rodziny. Idziemy w ciemno do oddziału nie zastanawiając się nad jakością świadczonych usług. Spore gros osób nawet nie wie jakie opłaty uiszcza co miesiąc na poczet swojego banku. Jest to informacja o tyle ważna, że dzisiaj nie musimy za to w ogóle płacić. Wystarczy się rozejrzeć i przeanalizować oferty.  Które konto dla studenta jest najlepsze? Konto dla studenta Każda złotówka w studenckim portfelu traktowana jest jak skarb. Z tego właśnie względu banki stale wzbogacają swoje oferty.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze konta studenckiego?

Przede wszystkim należy przyjąć podstawową zasadę. W dzisiejszych czasach darmowo konto powinno stanowić standard. Jeżeli bank, chce pobierać miesięczną stawkę za prowadzenie konta, powinna to być dla potencjalnego klienta czerwona lampka.  Kolejną darmową usługą, która powinna znaleźć się w standardzie są darmowe przelewy. Naszą uwagę powinna skupić także karta płatnicza i ilość darmowych bankomatów. Jeżeli często podróżujesz ten aspekt powinien być dla Ciebie priorytetowy. Wybór najkorzystniejszej oferty wśród natłoku szumu medialnego wokół banków nie jest prosty. Na polu studenckim prym wiodą trzy banki: mBank z eKontem dla studenta, Konto Direct w ING oraz Bank BZ WBK z ekontem. Podane banki spełniają wszystkie niezbędne kryteria pod kątem opłat, większość operacji jest darmowa. Omawiane rachunki funkcjonują na rynku już jakiś czas i są pozytywnie odbierane przez studentów, o czym świadczy stale rosnąca ilość owych kont.