Najlepsze konto dla dziecka

Luty 23
12:11 2012
Oceń ten artykuł

Konto dla dziecka niekiedy budzi kontrowersje. Posiada zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Należy rozważyć parę aspektów by stwierdzić czy jest ono rzeczywiście potrzebne.

Konto dla dziecka obecnie proponuje prawie każdy bank działający na naszym rynku. Trzeba jednak zaznaczyć ze konto dla dziecka to to samo co konto młodzieżowe, zatem dostępne dla młodych osób między 13 a 18 rokiem życia.
A więc konto dla dziecka może założyć młody niepełnoletni człowiek. Niemniej jednak potrzebna do tego est zgoda rodzina lub opiekuna potwierdzona własnoręcznym podpisem. Aby sprawdzić czy konto dla dziecka jest potrzebne należy na początek rozważyć pozytywne aspekty.

Konto dla dziecka-pozytywy.

Dziecko,które posiada własne konto w banku ma szanse rozporządzania swoimi pieniędzmi a więc uczenia się gospodarności. Poza tym młodzież przez 18 rokiem życia często dorabia sobie w weekendy,zarabiając małe ale własne pieniądze. A takim przypadku konto dla dziecka również jest potrzebne ponieważ pracodawcy wymagają od pracowników konta, a n które mogą przelewać wynagrodzenie. Oprócz tego konto dla dziecka może być również wygodnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy mogą zaopatrzyć swoich podopiecznych w gotówkę o każdej porze dnia i nocy. Warto również zaznaczyć, że korzystanie z karty debetowej przez dziecko jest bezpieczny forma robienia przez nie zakupów aniżeli płacenia gotówką. Rodzice nie muszą martwic się, że ich dziecka wydadzą więcej pieniędzy niż mogą, wystarczy ustalić dzienny limit, którego dziecko nie może przekroczyć. Poza tym rodzic ma kontrole nad wydatkami dziecka ponieważ każde użycie karty jest księgowane i zapisywane w historii rachunku, która z kolei można sprawdzić na koncie internetowym.

Konto dla dziecka-negatywy.

Z pewnością jest więcej pozytywów aniżeli negatywów posiadania konta przez dziecko. Niemniej jednak takie konto może być odbierane przez niektórych rówieśników jako przejaw snobizmu zarówno dziecka jak i jego opiekunów.