Najlepsza lokata na dwa miesiące

Luty 05
18:03 2012
Oceń ten artykuł

 Banki starają się jak mogą, by wykorzystać ostatnie chwile, kiedy obowiązują stare przepisy dotyczące naliczania podatku belki, na przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Większość lokat dwumiesięcznych proponowanych obecnie, zawiera kapitalizacje dzienną. Mimo, że takie lokaty zarabiały zazwyczaj lepiej, to w zestawieniu najlepiej wypadła lokata z kapitalizacją miesięczną.
1. neoBank, Lokata Wysoki Procent – 9% na oprocentowaniu standardowym. neoBank, czyli Wielkopolski Bank Spółdzielczy wprowadza znakomitą promocję dla osób, które zechcą stać się także posiadaczami konta w tym banku oraz włożą na lokatę na równe 10 000zł.
2. FM Bank, Lokata z dzienną kapitalizacją – 6,5% na, jak sama nazwa wskazuje, kapitalizacji dziennej. Tutaj bank ma znacznie mniejsze wymogi jeśli chodzi o kwotę minimalną. Wynosi ona jedynie 3000zł, jest za to wymóg kwoty maksymalnej, którą jest 13 000zł.
2. Getin Bank, Lokata na start – podobnie jak FM Bank 6,5% na dziennej kapitalizacji. Getin Bank pozwoli nam założyć lokatę już od kwoty 500zł, jednak nie więcej niż 10 000zł.
3. Credit Agricole, Lokata na wyższy procent – nowość w zestawieniu, lokata na 5,77% również z dzienną kapitalizacją. Nie jest to jednak typowa lokata dwumiesięczna, lecz zakładana na 50 dni. Credit Agricole pozwoli nam na niej oszczędzać już od 1000zł, do 10 000zł.
Obecnie to właśnie lokaty tych czterech banków potrafią zarobić najwięcej dla swych klientów w skali dwóch miesięcy. Rozbieżność między czołówką, a lokatami z końca listy jest dosyć duża. Zakładając, że kwota inwestycji wynosi 10 000zł, to lokaty z czołówki zarobią dla nas odpowiednio neoBank – 119zł, FM Bank oraz Getin Bank po 107zł, a Credit Agricole 95zł. Zamykające stawkę lokaty w tym samym czasie dadzą nam zarobek od 57zł do 61zł.