Najlepiej odnowić

Nie ulega wątpliwości, że żyje nam się coraz gorzej i wiele rodzin egzystuje już na skraju ubóstwa. Nic więc dziwnego, że stale odczuwamy brak gotówki – nawet jeżeli mamy pracę. Ale nie trzeba zapominać, że stale rosną koszty utrzymania, szczególnie trudny ma być ten rok. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgamy po kredyty, o które niestety też jest coraz trudniej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że trudno jest żyć z kredytami, ale bez nich jest jeszcze trudniej.
– Jeżeli mamy konto i aktywnie z niego korzystamy najrozsądniejszym wyjściem jest kredyt odnawialny. Kredyt odnawialny, albo inaczej kredyt rewolwingowy to kredyt w rachunku kredytowym. Podczas trwania takiej umowy każde spłacenie takiego kredytu, obojętnie jego całości czy też jakiejś części skutkuje odnowieniem wolnego limitu o spłaconą część kredytu. Umożliwia to wielokrotnie korzystanie z kredytu aż do chwili wygaśnięcia umowy kredytowej. Trzeba także wiedzieć taki kredyt rewolwingowy brany jest najwyżej na okres jednego roku. Po tym okresie bank oraz kredytobiorca mogą odnowić taką umowę, ale nie muszą. Jeżeli kredytobiorca nie ma większych kłopotów ze spłacaniem takiego kredytu bank sam proponuje jego odnowienie i jeżeli klient ma taką wolę kredyt rewolwingowy niejako z automatu zostaje odnowiony, a klient tylko zapłaci ustaloną przez bank prowizję – stwierdził doradca kredytowy.
Można oczywiście się nabawiać przez ten kredyt też kłopotów. Ale tak naprawdę to z każdym kredytem mogą być problemy. Nie ma bowiem dobrych i tanich kredytów. Są za to drogie i bardzo drogie. Mogą być natomiast być na mniej lub bardziej korzystnych warunkach dla klienta. Taki kredyt rewolwingowy jest uruchamiany przez bank i nie jest niczym nowym, a myli nas tylko nazwa kredytu, bowiem cześciej mówimy o nim kredyt odnawialny.  Najczęściej zasady przyznawania kredytów gotówkowych są nie dość przejrzyste dla przeciętnego klienta, ale o to bankom chodzi. Jak bowiem mogą być przejrzyste, skoro na przykład kredyt oprocentowany  na 10-15 procent, w rzeczywistości okazuje się kredytem kilkakrotnie droższym. Banki podnoszą prowizje, nakazują ubezpieczenia kredytów, wprowadzają opłaty przygotowawcze, wszystko do w znacznym stopniu podnosi rzeczywisty koszt kredytu, ale najczęściej kredytobiorca dowiduje sie otym kiedy zaczyna spłacać kredyt. Tymczasem kredyt rewolwingowy-odnawialny funkcjonuje na bardziej przejrzystych zasadach: oprocentowanie jest do zaakceptowania, a prowizja w miarę przystępna.

5